Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem je obecně prospěšná společnost, jež v České republice realizuje stejnojmennou celostátní osvětovou a mediální kampaň zaměřenou na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci hodnotné literatury a na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení.

Kampaň Celé Česko čte dětem je dlouhodobý program, který sahá k podstatě rodinné pospolitosti, a tím i společnosti. Vzhledem k tomu, že v dnešní době dětské zábavě kralují počítačové hry a televize, má kampaň, která podporuje myšlenkové, psychické a morální zdraví dětí a mládeže, velmi vysokou společenskou důležitost.

Každodenní čtení dítěti pro radost (od narození i do 15 let) je nejúčinnější metodou výchovy člověka samostatně uvažujícího, člověka kulturního, jenž postupuje eticky a který si v životě umí poradit rozumem, nikoli silou. Je dokázáno, že předčítání výrazně stimuluje mozek. Když dítěti pravidelně čteme, rozvíjíme tak jeho znalosti, představivost, rozšiřujeme slovní zásobu, vybavíme ho emočním nábojem, který mu dává nezaměnitelná, silná vazba s rodičem. Dáváme mu také pocit bezpečí a rituál, který je pevným záchytným bodem.

Tady se neříká "jdi a čti si", ale "pojď, budu ti číst". Hlavní motto zní: "Čtěme dětem 20 minut denně. Každý den!"

Dobré rady pro rodiče...
Rodiče a všichni, kteří mají chuť číst dětem mají nyní výjimečnou příležitost trávit předčítáním a povídáním si o knize nejen symbolických 20 minut denně, ale i déle. Ve výhodě jsou rodiny, kde je předčítání nedílným rituálem každého dne. Ale i těm, kteří dosud nepředčítali, se skýtá jedinečná možnost vzít do ruky knížku a vydat se se svým dítětem do světů, kde nic není nemožné. Zapojte do čtení tatínky! CO “ANO” a CO "NE" PŘI ČTENÍ DĚTEM? Najdete na webu.

celeceskoctedetem.cz/pro-rodice

 

Dobré rady pro čtení dětem ke stažení zde: dobre_rady_pro_cteni_detem.pdf 

 

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web