Adaptační výlet na Praděd

14.09.2021 07:47
V úterý 7.9. se sešli  třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově.
Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli výpravu na Ovčárnu, kde jsme měli možnost si prohlédnout základnu horské služby.  Po výborné večeři následoval dobrovolný výšlap na Praděd, děti byly unesené, protože mohly pozorovat krásný západ slunce. Druhý den nás čekala procházka na Petrovy kameny za slunečného počasí. Následoval návrat na chatu a cesta domů.
Na výletě se děti seznamovaly s novým kolektivem, hrály mnoho her, zabíjely upíry, schovávaly se před učiteli v lese, luštily kvíz ve vlaku, prozkoumávaly okolí. Užili jsme si mnoho legrace a dobrodružství. 

V úterý 7.9. se sešly třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově.

Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli výpravu na Ovčárnu, kde jsme měli možnost si prohlédnout základnu horské služby.  Po výborné večeři následoval dobrovolný výšlap na Praděd, děti byly unesené, protože mohly pozorovat krásný západ slunce. Druhý den nás čekala procházka na Petrovy kameny za slunečného počasí. Následoval návrat na chatu a cesta domů.

Na výletě se děti seznamovaly s novým kolektivem, hrály mnoho her, zabíjely upíry, schovávaly se před učiteli v lese, luštily kvíz ve vlaku, prozkoumávaly okolí. Užili jsme si mnoho legrace a dobrodružství. 

 

Praděd

Aktuality ZŠ Těrlicko

22.12.2022 06:29

Vánoční turnaj ve stolním tenisu

Dne 21.12. proběhl 2. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu. Zúčastnily se ho nejlepší "pinpongisté" 5. až 9. tříd včetně 3 děvčat. Kategorii mladších žáků vyhrál Vojta Futerko, který byl současně nejmladším hráčem turnaje. V kategorii děvčat zvítězila Barča Szymonková, v nejpočetnější skupině...
17.11.2022 12:03

Laser game v Ostravě

Ve středu 16.11.2022 se žáci 7.A vydali zjistit, jak jsou schopni týmově fungovat. Museli se naučit řešit problémy a zvolit nejlepší strategii, aby porazili své soupeře v Laser aréně v Zábavním centru Horník v Ostravě. Ze čtyř týmů byl nakonec nejlepší růžový tým ve složení David,...
17.11.2022 12:01

Výuka robotiky

O listopadových středách si naši sedmáci vyzkoušeli práci s roboty. Navštívili jsme Městskou knihovnu v Havířově, kde si pro nás lektorky z této knihovny připravily dvouhodinový vzdělávací program zaměřený na představení různých druhů výukových robotů – OZOBOTY A SCOTTIE GO a jejich...
11.11.2022 10:04

Doučování financované z Národního plánu obnovy na naší škole

Naše škola se snaží vyjít vstříc potřebám svých žáků, a proto se zapojila do Národního plánu doučování, na které je poskytována finanční podpora EU. Doučování má pomoci žákům, kteří mají z různých důvodů učební problémy, nestačí tempu školního vyučování nebo jsou ohroženi školním...
06.11.2022 21:27

Strašidelné odpoledne u druháků

V pátek 4. 11. 2022 odpoledne se sešly děti 2. tříd i se svými příbuznými ve vestibulu školy. Program začal krátkou scénkou paní učitelek (Vodnice a Smrtky), které se hádaly o duši naší skvělé paní asistentky Věrky Unuckové. Pak předvedly děti taneček, básničky a písničku, které si připravily pro...
14.10.2022 23:39

Evropský den jazyků

Den jazyků zná své vítěze Také v letošním roce jsme se žáky II. stupně zapojili do projektu Den evropských jazyků, abychom vypracovali práce na téma: A DAY IN…   Nejprve se všechny třídy rozdělily do skupin, vylosovaly si evropské město a přemýšlely tom, jak tomto...
10.10.2022 21:13

Den u hasičů

Na začátku podzimu se 2. A, 4. A a prvňáčci z Hradiště spojili, sbalili baťůžky s velkou svačinou, náhradním oblečením a vyrazili za dobrodružstvím k hasičům do Ostravy. Na úvod se děti s práci hasičů a její historií seznámily v Hasičském muzeu. Zde se dozvěděly spoustu zajímavého, mohly si...
22.09.2022 10:13

Statistika nuda je, má však cenné údaje aneb DRUŽINA na ZŠ a MŠ Těrlicko

Vzhledem k tomu, že se na sociálních sítích objevilo několik nepravd a zavádějících informací ohledně fungování školní družiny na naší škole, rád bych některé věci osvětlil.   Naše základní škola má celkem 350 dětí (Těrlicko + Hradiště). Míst ve školní družině je celkem 115 (90...
21.09.2022 15:01

Nabídka zájmových kroužků na ZŠ Těrlicko

Ve školním roce 2022/2023 nabízíme žákům naší školy velké množství neplacených kroužků. Žáci mohou tedy svůj volný čas trávit aktivně, poznávat nové věci, rozvíjet své dovednosti a kreativitu. Z široké nabídky si určitě vybere každý. Zájmová činnost začne probíhat od 1. 10. 2022 v těchto...
25.08.2022 22:35

Začátek školního roku 2022/2023

Ve čtvrtek 1. září 2022 odstartuje v Těrlicku nový školní rok. Nejslavnostnější bude tento den pro prvňáčky, kteří do základní školy "vyrazí" úplně poprvé. Ve školičce v Hradišti se brány školy otevřou v 7:35. Ve velké škole v Těrlicku se na nádvoří sejdeme v 9:00 a společně odemkneme školní...

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web