Adaptační výlet na Praděd

14.09.2021 07:47
V úterý 7.9. se sešli  třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově.
Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli výpravu na Ovčárnu, kde jsme měli možnost si prohlédnout základnu horské služby.  Po výborné večeři následoval dobrovolný výšlap na Praděd, děti byly unesené, protože mohly pozorovat krásný západ slunce. Druhý den nás čekala procházka na Petrovy kameny za slunečného počasí. Následoval návrat na chatu a cesta domů.
Na výletě se děti seznamovaly s novým kolektivem, hrály mnoho her, zabíjely upíry, schovávaly se před učiteli v lese, luštily kvíz ve vlaku, prozkoumávaly okolí. Užili jsme si mnoho legrace a dobrodružství. 

V úterý 7.9. se sešly třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově.

Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli výpravu na Ovčárnu, kde jsme měli možnost si prohlédnout základnu horské služby.  Po výborné večeři následoval dobrovolný výšlap na Praděd, děti byly unesené, protože mohly pozorovat krásný západ slunce. Druhý den nás čekala procházka na Petrovy kameny za slunečného počasí. Následoval návrat na chatu a cesta domů.

Na výletě se děti seznamovaly s novým kolektivem, hrály mnoho her, zabíjely upíry, schovávaly se před učiteli v lese, luštily kvíz ve vlaku, prozkoumávaly okolí. Užili jsme si mnoho legrace a dobrodružství. 

 

Praděd

Aktuality ZŠ Těrlicko

14.09.2021 14:32

Adaptační výlet na Praděd

V úterý 7.9. se sešly  třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově. Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli...
09.09.2021 14:32

Chemie na hradě

Pro žáky 9. ročníků začíná náročný a poslední rok na naší škole v Těrlicku. Budou se muset rozhodnout, kam budou směřovat jejich další kroky na střední školy. Jednou z příležitostí, kde najít inspiraci, byla i každoroční akce CHEMIE NA HRADĚ, na kterou jsme se s žáky 9.A a 9.B...
03.06.2021 13:12

PŘESPÁVÁNÍ VE ŠKOLE S NAŠIMI PRVŇÁČKY

Ve čtvrtek 3. června si prožili Námořníci z 1.B. spousty zábavy a nevídaných zážitků. Čekalo je totiž první přespávání ve škole. V 17:30 hodin odevzdali rodiče svá dítka paní učitelce a paním asistentkám a dobrodružství začalo. Nejprve se Námořníci vyběhali v parku, kam také přijela...
24.06.2020 09:19

PŘÍRODOVĚDNÁ FOTOSOUTĚŽ NA ZŠ TĚRLICKO

  V listopadu naši žáci II. stupně dostali otázku v hodinách přírodopisu: „Rádi fotíte zajímavou přírodu kolem sebe?“  Pokud jejich odpověď byla kladná, tak mohli začít posílat své fotografie v průběhu celého školního roku. Jak se ukázalo, nejvíce „digiobrázků „ zvířat,...
24.02.2020 17:28

Básnické jiskření

V pátek 14.února proběhlo školní kolo recitační soutěže Básnické jiskření. Výherci třídních kol, celkem 27 dětí, soutěžili ve třech kategoriích o nejlépe přednesenou báseň. Porota ve složení Mgr.Lýdie Krplová, Mgr.Dagmar Wawroszová, Mgr.Daria Kosiecová a Mgr. Erika Kolková vybrala a odměnila...
23.02.2020 17:44

V muzeu

Včera jsme jeli do muzea, protože jsme se chtěli dozvědět něco o přírodě. Nastoupili jsme do autobusu číslo 417 a jeli jsme do muzea. Vystoupili jsme a seřadili jsme se do dvojic. V muzeu jsme se svlékli a čekali, než půjdeme na prohlídku. Paní nám vysvětlovala, jaký je to les, ukazovala nám...
23.02.2020 17:37

Svět kostiček

V úterý 28. ledna nám paní učitelka oznámila, že pojedeme příští den na výstavu LEGA. Ve středu jsme si měli vzít jen matematiku a češtinu. Moc jsem se těšil, až tam budeme. Byli jsme tam asi za půl hodiny. Když jsme tam konečně došli, byl jsem nadšený z takového množství lega. Moc jsem...
09.02.2020 20:38

Těrlická laťka 1.stupeň

Dne 7. 2. 2020 proběhla na Základní škole v Těrlicku každoroční akce – skok do výšky aneb Těrlická laťka. Celou akci zaštiťuje ředitel školy PaedDr. Vladimír Balajka. Všichni žáci prvního stupně několik týdnů poctivě trénovali v tělesné výchově se svými učiteli skok do výšky. A poté mohli...
05.01.2020 15:57

Výlet do Prahy III.A - 3.12.

V úterý 3. 12. 2019 se žáci 3. A třídy, já - jejich paní učitelka třídní, paní asistentka Unucková a rodiče některých dětí (tedy 27 dětí a 6 dospělých) vydali vlakem do Prahy. Jeli jsme RegioJetem v Relax třídě a pro některé byl nadlidský výkon vydržet dlouhou cestu jakž takž...

© 2021 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web