Adaptační výlet na Praděd

14.09.2021 07:47
V úterý 7.9. se sešli  třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově.
Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli výpravu na Ovčárnu, kde jsme měli možnost si prohlédnout základnu horské služby.  Po výborné večeři následoval dobrovolný výšlap na Praděd, děti byly unesené, protože mohly pozorovat krásný západ slunce. Druhý den nás čekala procházka na Petrovy kameny za slunečného počasí. Následoval návrat na chatu a cesta domů.
Na výletě se děti seznamovaly s novým kolektivem, hrály mnoho her, zabíjely upíry, schovávaly se před učiteli v lese, luštily kvíz ve vlaku, prozkoumávaly okolí. Užili jsme si mnoho legrace a dobrodružství. 

V úterý 7.9. se sešly třídy 6.A, 6.B a 8.B na vlakovém nádraží v Havířově.

Vlakem jsme odjeli do Bruntálu a autobusem do Karlové Studánky. Potom následoval náročný výšlap stezkou k vodopádům Bílé Opavy. Ubytovali jsme se na horské chatě Barborka. Po chvilce odpočinku jsme podnikli výpravu na Ovčárnu, kde jsme měli možnost si prohlédnout základnu horské služby.  Po výborné večeři následoval dobrovolný výšlap na Praděd, děti byly unesené, protože mohly pozorovat krásný západ slunce. Druhý den nás čekala procházka na Petrovy kameny za slunečného počasí. Následoval návrat na chatu a cesta domů.

Na výletě se děti seznamovaly s novým kolektivem, hrály mnoho her, zabíjely upíry, schovávaly se před učiteli v lese, luštily kvíz ve vlaku, prozkoumávaly okolí. Užili jsme si mnoho legrace a dobrodružství. 

 

Praděd

Aktuality ZŠ Těrlicko

07.05.2022 10:16

Den zdraví

Prvňáčci a druháčci si Beskydské nebe prošli, nad Frenštátem protáhli si svoje nožky. Výlet jsme si pěkně užili a zdravíčko jsme bezvadně posílili. Děkujeme SRPD za příspěvek na tuto akci.  
04.04.2022 18:48

Mladí chemici z Těrlicka

I v tomto školním roce se podařilo dvěma žákyním 9.A uspět v celostátní chemické soutěži HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR. Je to Nicol Návratová a Kristina Svobodová. Díky svým znalostem a schopnostem zvítězily nejen ve školním a regionálním kole, ale nakonec se probojovaly mezi...
04.04.2022 18:26

Den naruby 1.4.2022

Naši deváťáci se již tradičně dohodli, že Den učitelů zpestří nejen jim samotným, ale i svým spolužákům v nižších ročnících. Rozdělili si hodiny vyučujících a ve trojicích předstoupili ráno před žáky všech ročníků jako jejich kantoři. Nechyběla jim odvaha, zodpovědnost při přípravě hodin,...
26.03.2022 08:54

Skvělá reprezentace naší školy na OVOVu

OVOV nebo-li Sazka Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice. Vybraní žáci 5. tříd a druhého stupně se zúčastnili okresního kola, které se konalo 25.3.2022 v Havířově. Celým závodem provázela mistryně světa z roku 1997 a olympijská medailistka Šárka...
04.01.2022 14:44

SRPD PŘI ZŠ TĚRLICKO – OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2021

  Jako každým rokem i v letošním roce 2021 se podílelo SRPD při Základní škole v Těrlicku ve spolupráci s obcí Těrlicko na zajištění dopravy, občerstvení, sladkých nebo věcných odměn pro žáky celé základní školy. Díky příspěvkům rodičů se podařilo doplnit i technické vybavení školy....
03.01.2022 15:16

Vánoční turnaj ve stolním tenisu

Dne 22. 12. 2021 se uskutečnil 1. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu. Žáci byli rozděleni do 3 kategorií.  V kategorii nejmladších žáků (4. - 5. třída) se na 1. místě umístil Jakub Vrublovský, 2. místo obsadil Petr Wiglasz a 3. místo vybojoval Štěpán Bolek.  Kategorie 6. - 7....
23.12.2021 15:11

Zimní výlet 9.A

Zimní výlet 9.A První zimní den s magickým datem 21.12.2021 strávit na horách by si přál jistě každý. Deváťákům se to splnilo. Vybavili se teplým oblečením a čajem a došlo také na lopatky a sáňky.  Na chatě Skalka v Beskydech se o naše žaludky dobře postarali teplou polévkou. A my se...
20.12.2021 06:40

Kinderpunsch

Předvánoční atmosféru si vychutnali také žáci 8.ročníku v hodině němčiny. Přinesli si všechny potřebné ingredience a za dohledu paní učitelky Petry Svobodové vařili vánoční punč. Všichni si tuto nevšední hodinu užili, punč se podařil a všem moc chutnal.
19.12.2021 14:20

ČAROVNÉ VÁNOCE

Ve čtvrtek 19.12. se konal ve všech ročnících prvního stupně hudebně národopisný pořad ČAROVNÉ VÁNOCE. Děti se seznámily s netradičními hudebními nástroji, na které si mohly dokonce zahrát.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web