Co je nového?

26.01.2022 15:42

Návštěva krmelce a beseda s myslivcem

Tento lednový týden jsme s dětmi navštívili místní krmelec, kde jsme zvířátkům přinesli seno, mrkev a jablíčka. Děti se celý týden dozvídaly spoustu zajímavých informací o zvířatech a jejich životě v lese. Společně jsme pozorovali v přírodě stopy a učily se, jak se v přírodě chovat a proč. Na toto téma navázala i ve středu velmi poučná beseda s myslivcem p. Skoblíkem, který dětem trpělivě vysvětloval práci myslivců a ukazoval jim zvířata našich lesů. Moc děkujeme panu Skoblíkovi za jeho vstřícnost a ochotu.

16.12.2021 18:37

Vánoce v MŠ Hradiště

Ve čtvrtek 16.12.2021 v MŠ Hradiště proběhla vánoční nadílka, spojená se zpíváním u vánočního stromečku. Děti si užily tento slavnostní den plný očekávání. Společně s dětmi jsme připravili vánoční tabuli, kde děti nosili cukroví, za které srdečně děkujeme všem maminkám i babičkám. Společně jsme vyráběli svícny a napjatě čekali na rozbalování dárků. Dopolední svačinku jsme obohatili mufinky od paní Čmielové. Všechny dárky byly úspěšně nalezeny a umístěny pod vánoční stromeček. Po společném zpívání koled u stromečku se dětem rozzářily oči a přišel čas rozbalování. Děti měly ze všech dárků velikou radost.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem rodičům za velmi dobrou spolupráci. A velký dík patří rodinám, které zakoupily dětem dárky pod stromeček. Rodina Kuběnská, Matajszová, Bajerová, Sobková, Jendrišáková, Sdružení dobrovolných hasičů Těrlicko – Hradiště a SRPD při ZŠ a MŠ Těrlicko - Hradiště.

Chtěli bychom popřát všem rodičům i dětem radostné Vánoce plné pohody a v novém roce hlavně zdraví.

Kolektiv ZŠ a MŠ Hradiště.

14.12.2021 08:03

Nová dětská kuchyňka v MŠ

Rádi bychom poděkovali rodině Matajszové, která pro děti zakoupila novou dětskou kuchyňku, včetně veškerého kuchařského vybavení. Nová dětská kuchyňka vzbudila u dětí velkou radost. Všechny děti nadšeně vařily, pekly a užívaly si námětové hry, které rozvijí dětskou fantazii.

Moc děkujeme.

03.12.2021 17:31

Mikulášská nadílka a čertovské hrátky

Jako každý rok, tak i letos naši mateřskou školu navštívil Mikuláš, Čert i Anděl. Děti se pečlivě celý týden připravovaly na příchod Mikuláše a učily se básničky i písničky. Čekání na příchod Mikuláše jsme si ve školce zpestřily čertovskými hrátky, kdy se děti proměnily v čerty, čertice, anděly i Mikuláše a společně jsme plnili různé úkoly. Vařili jsme čertovský guláš, házeli jsme havěť do kotle, obouvali čertovi kopyta, hráli jsme si na Lucifera i Anděla. Mikuláš byl nadšený z vystoupení, které děti pro něho připravily a čert si žádné dítě do pekla neodnesl. Všechny děti dostaly sladkou nadílku, na které se spolupodílela i rodina Chroboczkových, za což velmi děkujeme.

Přejeme všem krásný adventní čas, plný pohody a rozjímaní. 

Kolektiv MŠ Hradiště

 

IMG_20211203_083042.jpg

25.11.2021 09:51

Nařízení karantény pro MŠ Těrlicko - Hradiště

Na základě pokynů Krajské hygienické stanice, 
bude MŠ Těrlicko - Hradiště uzavřena z důvodu nařízení karantény od 26.11.2021 do pondělí 29.11.2021.
 
Pro děti, které byly v pondělí 22.11.2021 v MŠ platí karanténa do pondělí 29.11.2021 (což znamená izolace v domácím prostředí). 
 
Mateřská škola bude otevřena od úterý 30.11.2021:
- pro děti s negativním PCR testem,
- pro děti bez známek infekčního onemocnění,
- pro děti po prodělaném onemocnění COVID-19,
- pro děti, které nebyly v karanténě. 
 
Pokud nechcete s dítětem PCR test absolvovat, platí pro Vaše dítě karanténa 14 dní a do MŠ může dítě nastoupit až 7.12.2021.
 
Kolektiv MŠ Těrlicko - Hradiště

 

05.11.2021 18:34

Strašidla v mateřské škole v Hradišti

První týden v listopadu jsme si s dětmi v Hradišti užili zábavu plnou strašidel a radosti. Vyráběli jsme strašidla, duchy z keramiky a dlabali dýni. Tahali jsme čarodějnickou havěť z krabice, lítali na koštěti a skákali v pytli. Na závěr týdne jsme uspořádali strašidelný den, kdy jsme všichni přišli v kostýmech strašidel a v naší školce bylo opravdu strašidelně. Děti si užili módní přehlídku strašidel, strašidelné disciplíny a rovněž jsme s dětmi umíchali magický lektvar. S dětmi jsme podnikli strašidelnou výpravu, kde děti plnily různé úkoly, za které na závěr děti našly poklad.  Děti si celý týden náramně užily a pokud neodešly domů, straší ve školce ještě teď……AUUUUUUU…..

01.11.2021 17:00

Světluškový průvod - ZRUŠEN

Vážení rodiče,

vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a narůstajícího počtu onemocnění COVID-19, jsme se z preventivních důvodů rozhodli zrušit společnou akci "Světluškový průvod".

Děkujeme za pochopení a přejeme všem pevné zdraví.

Kolektiv ZŠ a MŠ Těrlicko - Hradiště.

24.10.2021 08:20

Vánoční focení dětí

Dne 4.11.2021 proběhne v prostorách mateřské školy "Vánoční focení dětí".

05.10.2021 18:02

Projektový den "Malý hrnčíř"

V útery 5.10.2021 naší Mateřskou školu navštívil hrnčíř, který dětem představil práci s hrnčířskou hlínou. Děti si keramickou hlínu nejprve ohmataly, zkoušely zpracovávat podobně jako plastelínu. Postupně děti usedaly ke kruhu a každý si vytvořil malou misku. Děti hlínu zpracovávaly a společně vymyslely námětovou hru na výrobu šperků. Děti, které vyráběly keramickou misku na hrnčířském kruhu, pracovaly s velkým zaujetím a snažily se pracovat pečlivě. Samotná činnost děti velice těšila, i přestože na hrnčířském kruhu nemohly pracovat všechny děti současně. Pozorování výroby nového předmětu je natolik zaujalo, že se nakonec vzájemně ve své činnosti povzbuzovaly, radily si a obdivovaly každý další výrobek. Děti, které nevyráběly na kruhu, si s paní učitelkou tvořily šperky pro své blízké. Dětem bylo vysvětleno, že výrobky budou hotové až po vypálení a budeme muset na misku i korálky nějaký čas počkat, čím jsem dětem vysvětlili, že všechno má svůj čas, pravidla a postupy.

Děkujeme p.Jasroslavu Křížovi za příjmené dopoledne.

 

© 2021 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web