Co je nového?

18.03.2019 12:44

Výběr stravného na duben

Výběr stravného na duben 2019

20.3.   Od 9,30 do 12,00 hod u vedoucí ŠJ

21. 3 a 25.3.od 7,00 hod do 12,00 hod

Orientační ceny 

Celodenní 640,--

Školné 350,--

 

 

 
 
 
13.03.2019 10:35

Lyžařský kurz

Lyžařský kurz

Ve dnech 4.3.- 8.3.2019 se děti naší Mateřské školy v Hradišti účastnily Lyžařského kurzu v Bukovci. Děti vyjížděly ráno před osmou hodinou autobusem do lyžařského areálu Kempaland v Bukovci, kde si je každý den přebírali zkušení a milí instruktoři Malina Ski School. Děti absolvovaly lyžařskou výuku každý den dvě hodiny, které byly rozděleny svačinkou a teplým čajem. Počasí nám přálo a sluníčko nám svítilo skoro pořád. Teploty byly spíše jarní, ale malým lyžařům to nijak nevadilo. Každý den bylo vidět zlepšení všech a někteří i zdatně jezdili na největší sjezdovce. Lyžařský kurz byl zakončen tradičními závody, kterých se účastnili i rodiče. Atmosféra mladé lyžaře strhla k perfektním výkonům, jenž byly oceněny bouřlivým potleskem. Každý malý lyžař byl oceněn diplomem a malou drobnosti od Malina Ski School. Děti spokojeně odjížděly do svých domovů a my se těšíme zase příští rok na další lyžovaní. Děkujeme obci Těrlicko, za podporu a možnost absolvovat tento lyžařský kurz.

Za kolektiv MŠ Hradiště

Kateřina Šindelová

10.03.2019 17:06

Návštěva předškoláků v první třídě

Škola v Hradišti je tak trošku jiná než ostatní školy. Odlišuje se od ostatních škol tím, že do stejné budovy chodí zároveň jak děti z mateřské školy, tak školáci. Každodenně se děti společně setkávají při obědě, na chodbách, na zahradě nebo na různých akcích, výletech. Také děti znají všechny paní učitelky, kuchařky a pro nikoho není cizí paní školnice Ivetka.

Ale přesto něco pro děti z „mateřinky“ bylo donedávna neprobádané. Stále nevěděly, co se děje     za dveřmi v prvním patře. Kam chodí školáci? Jak to vlastně v té škole vypadá? A co vlastně

v té škole děti dělají?

A tak  ve čtvrtek - poslední den v únoru byli předškoláci pozváni na návštěvu do první třídy. Prvňáčci je  hezky přivítali a posadili si je vedle sebe do lavice. Zároveň se pochlubili svými učebnicemi, předvedli vše, čemu se již naučili. A že se ve škole nejen učí, ale také zpívá, soutěží,cvičí a vyrábí, o tom se hned záhy předškoláčci přesvědčili na vlastní „kůži.“ Společně

s prvňáčky měli opravdovou hodinu pracovní výchovy, kdy si vyrobili z papíru kočičku. Nechyběla ani chvilka hudební výchovy a na závěr si třeťáci připravili pro předškoláky vědomostní kvíz.

Se soutěžními úkoly jim samozřejmě prvňáčci byli oporou a vlastně takovým  i „přítelem na telefonu“. Kdo vyhrál? Všichni byli moc šikovní a tak na soutěžící čekala sladká odměna. Na závěr si děti vzájemně vyměnily připravené dárečky a s dobrou náladou se rozloučily.

Milí předškoláci,

už se na Vás  všichni moc těšíme a věříme, že se opět všichni potkáme při zápise do první třídy.

                                                                                                             Bc. Magdaléna Waszková

 

12.12.2018 13:26

PLES

11.12.2018 12:04

Vánoční vystoupení

09.12.2018 15:45

Strašidla a světlušky v Hradišti

                                                                                                                                                                                      

V pátek 23.11.2018 se konal Světluškový průvod. Sraz byl před  ZŠ v Hradišti.

Měli jsme možnost zakoupit si různé hrůzné zboží ve strašidelném obchůdku. Děti plnily různé hrůzostrašné úkoly,  například  krmily zombie a vyzkoušely si chůzi duchů.

 Konala se zde také stezka odvahy, kde jsme procházeli kolem různých strašidel a nástrah, některé děti uronily i pás slziček strachu.

Od školy jsme se s lampiony v ruce vydali do kulturního domu, byl zajištěn pan harmonikář, který nám po celou cestu hrál a my zpívali různé lidové písničky.

V kulturním domě bylo nachystáno občerstvení, pochutnali jsme si na krvavých pařátech (hranolkách s kečupem).

Byly zde také další úkoly pro odvážlivce. Mohli jsme ochutnat žížaly i s hlínou, napít se lektvaru z hadích ocásků a z krve jsme vytahovali různá zvířátka. Nebojácné děti dostaly sladkou odměnu.

Rodiče si zatím mohli povídat a dát si také něco dobrého k jídlu a pití,

Líbily se nám všechny aktivity, byla to veliká zábava.

Děkujeme všem paním učitelkám a členům SRPD za přípravu akce, panu harmonikáři Braňovi ?, p. Židkovi za profesionální fotodokumentaci, Těrlickým službám za pokosení plochy ke stezce a v neposlední řadě správkyni kulturního domu, paní Andělové.

Žáci 3. a 5. ročníku ZŠ v Těrlicku-Hradišti

 

06.11.2018 18:59

Světluškový průvod

09.10.2018 14:43

Drakiáda a dýňobraní

18.09.2018 13:43

Adaptační vycházka

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode