Přespávání ve škole s našimi prvňáčky

 
Ve čtvrtek 3. června si prožili Námořníci z 1.B. spousty zábavy a nevídaných zážitků. Čekalo je totiž první přespávání ve škole. V 17:30 hodin odevzdali rodiče svá dítka paní učitelce a paním asistentkám a dobrodružství začalo. Nejprve se Námořníci vyběhali v parku, kam také přijela donášková služba s výbornou pizzou upečenou v místním pohostinství. Následovaly hry u školy, a poté to nejzajímavější – prohlídka prázdné školy a prozkoumání těch nejtemnějších a nejzáhadnějších míst ve škole. Venku se začalo stmívat, děti si užívaly diskotéku a večer se schyloval ke konci. Ovšem Námořníky čekalo ještě jedno překvapení. Jedni z ochotných rodičů si pro děti připravili stezku odvahy vedoucí od školy na nedalekou zahradu. Cesta byla lemovaná svíčkami a na zahradě měli Námořníci splnit několik úkolů, aby si zasloužili sladkou odměnu. Není tedy divu, že ve třídě na žíněnkách usnuli jako miminka. Ráno si všichni pochutnali na buchtách, palačinkách, závinech a dalších dobrotách, které s láskou maminky připravily, a páteční výuka mohla začít.

Aktuality

22.06.2021 21:15

Školní výlet do Dinoparku

V pondělí 21. 6. 2021 se žáci ZŠ a MŠ Hradiště vydali do Dinoparku Ostrava. Kromě toho, že měli možnost prohlédnout si zde modely dinosaurů v životní velikosti a přečíst si o nich zajímavosti, absolvovali i další aktivity, které Dinopark nabízí:

  • Dino Hurikán – jak vypadala bouře druhohor?
  • 3D kino – příběh malého dinosaura ve formě pohádky, o jehož průběhu měly děti možnost hlasovat pomocí potlesku.
  • Dino Expres – jízda po areálu s odborným komentářem.
  • Dino Race – jízda na kárách.
  • Bludiště a dětské hřiště.

Vzhledem k tropickým vedrům si děti kromě výše zmíněných aktivit užily i jízdu klimatizovaným autobusem, který nám uhradilo SRPD při ZŠ a MŠ Hradiště. Tímto jim velmi děkujeme.

Kolektiv vyučujících ZŠ a MŠ Hradiště 

22.06.2021 21:11

Cyklistický výlet za odměnu pro vybrané žáky

V neděli 20. 6. 2021 se vydali vybraní žáci pod vedením vyučujících na výlet na kolech k Žermanické přehradě. I když bylo tropické počasí, díky zastávkám byla cesta i tak příjemná. Žáci navštívili pana včelaře Klimšu, minifarmu u Němčíků, vyhlídkovou věž v Soběšovicích a Žermanickou přehradu, kde se osvěžili ve vodě,  projeli na šlapadlech a pochutnali si na nanucích.

Rádi bychom poděkovali panu Ing. Petru Klimšovi, který nás uvítal na své zahradě, velmi příjemně a poutavě povyprávěl o včelách a spolu se svou manželkou poskytli zázemí  a občerstvení. Tato zastávka nám dodala hodně energie a zpříjemnila průběh výletu.

Dále bychom chtěli poděkovat našim partnerům: Kubovi Škrobánkovi a Lence Lyčkové za pomoc s dohledem nad dětmi a celou organizací výletu. Díky nim jsme si mohli dovolit vyrazit s dětmi na Žermanické přehradě na šlapadla a osvěžit se v přehradě.

Poděkování si také zaslouží SRPD při ZŠ a MŠ Těrlicko-Hradiště, které opět vzorně spolupracovalo a uhradilo dětem jízdu na šlapadlech i sladké osvěžení.

Mgr. Šárka Škrobánková a Bc. Tomáš Židek 

03.06.2021 21:41

Recitační soutěž

Ve středu 2. 6. 2021 proběhla na ZŠ Hradiště recitační soutěž. 

Porota se skládala z učitelů a žáků, kteří nepřednášeli. Někdy to neměla vůbec jednoduché.  Kromě poslechu hezkých básniček jsme mohli zhlédnout velmi povedené taneční vystoupení Károlínky Marcoňové, Dorotky Hajdusové a Sofinky Karpielové a poslechnout si krásnou hru na klavír od Esterky Muchové. Než se sečetly body a vyhodnotily výsledky, děti si ve třídě zatančily. 

Žáci spolu soupeřili ve třech kategoriích a umístili se takto: 

1. kategorie - 1. třída: 1. místo - Jáchym Surovec, 2. misto - Markétka Kuběnská 

2. kategorie - 2. a 3. třída: 1. místo - Kačenka Bojková, 2. místo - Károlínka Marcoňová, 3. místo - Adélka Musálková, 4. místo - Sofinka Karpielová 

3. kategorie - 4. a 5. třída: 1. místo - Martinka Kudelová, 2. místo - Ester a David Muchovi, 3 místo - Matěj Novák 

Umístění žáci získali odměny v podobě knih, ostatní děti dostaly alespoň ceny útěchy: pexeso a pohled. Všechny ceny hradilo SRPD při ZŠ a MŠ Těrlicko, za což velmi děkujeme. 

Kolektiv učitelů ZŠ Hradiště 

 

02.06.2021 22:00

Den dětí

Na letošní Den dětí jsme se rozhodli dětem dát odpočinek od učení, vycházku po okolí školy a odměnu ve formě vodních pistolí a sladkého balíčku. Nic ale není zadarmo, a proto děti musely po cestě splnit řadu úkolů. Hledaly různé druhy stromů, bylin a travin, kreslily dopravní značky a vysvětlovaly jejich význam, zakreslovaly pohled do krajiny ze stanoviště a hrály živé pexeso. Počasí nám přálo – kupodivu nás nestihla žádná přeháňka, jak to bylo v poslední době zvykem. Program nám zabral celé dopoledne. Bylo velmi příjemné se provětrat venku, kochat se krásnými výhledy na Beskydy a užívat si sluníčko, kterého letos bylo poskrovnu.

Dětem patří pochvala za hezké chování a plnění úkolů a SRPD při ZŠ a MŠ Těrlicko - Hradiště poděkování za uhrazení odměn pro děti.

Mgr. Šárka Škrobánková (vedoucí učitelka)

 

09.05.2021 23:36

Testování žáků

Vážení rodiče, 

od 3. 5. 2021 probíhá testování žáků základní školy na Covid19 jen 1x týdně a to každé pondělí. 

Mgr. Šárka Škrobánková (vedoucí učitelka) 

09.05.2021 23:26

Vědomostní soutěž MAKOVICE

V úterý 4. 5. 2021 soutěžily děti ve třech týmech složených z žáků všech pěti ročníků ve vědomostní soutěži. Vybíraly si otázky a úkoly ze základních předmětů v hodnotě 1 000 - 5 000 bodů. Část tvořily otázky vyžadující ústní odpověď, část úkoly, které děti plnily na interaktivní tabuli a část praktické činnosti (např. poskládání rozstříhaného obrázku nebo narýsování pláště krychle a její sestavení). Žádný tým neodešel s prázdnou. Děti na 3. místě si odnesly omalovánky, druhá místa si vysloužila hlavolamy a první místa vyhrála společenské hry. Všechny děti také dostaly něco sladkého na zub. Za poskytnutí financí na odměny děkujeme SRPD. 

Mgr. Šárka Škrobánková (vedoucí učitelka) 

28.02.2021 09:59

UZAVŘENÍ ZŠ od 1. 3. 2021

Vážení rodiče, na základě rozhodnutí vlády ze dne 26.2.2021 se základní školy (včetně nejnižších ročníků) z důvodu zhoršení epidemiologické situace  od pondělí 1.3.2021 do odvolání uzavírají. Výuka bude probíhat distanční formou, o jejímž průběhu Vás budou informovat vyučující. 

Mgr. Šárka Škrobánková (vedoucí učitelka) 
 

23.02.2021 13:41

KARNEVAL - pátek 19. 2. 2021

Poslední den před jarními prázdninami se uskutečnil na základní škole v Hradišti Karneval. Zapojily se jak děti v presenční, tak v distanční výuce. Žáci 4. a 5. ročníku měli za úkol poslat fotku v masce a krátké povídání o ní. Všichni se toho zhostili velmi dobře a zaslouží si pochvalu. Žáci 1., 2. a 3. ročínku se mohli předvést ve svých maskách naživo a také jim to moc slušelo. My - dospělí - jsme si prohlédli všechny převleky, ale hodnotily je pouze děti: ty z distanční výuky rozhodly o umístění žáků ve škole a naopak. Všichni dostali sladkou odměnu a vítězové drobný dáreček (děti 4. a 5. ročníku mají odměny přichystané k vyzvednutí ve škole). 

Děti se umístily takto: 

Presenční výuka (1. - 3. ročník)

1. místo - Tobiáš Bystroň (Spiderman) 

2. místo - Karolínka Marcoňová (gymnastka) 

3. místo - Sofinka Karpielová (Mary Poppins) 

Distanční výuka (4. a 5. ročník) 

1. místo - Martinka Kudelová (smrtijed)

2. místo - Viktorka Latioková (indiánka) 

3. místo - Dalibor Jurzykowski (policista) 

Po vyhodnocení výsledků si děti přítomné ve škole užily s panem učitelem Židkem pokusy a tančení u interaktivní tabule. Veškerou zábavu společně zapili dětským šampaňským a zajedli sušenkami, které zajistili zaměstnanci kuchyně. Děti z distanční výuky zůstaly ještě chvíli na připojení přes počítač s paní učitelkou Škrobánkovou a pokračovaly v zábavě formou hádanek a vtipných úkolů. 
Myslíme, že akce se velmi pěkně vydařila a všichni si ji užili. Děkujeme SRPD za poskytnutí financí na nákup odměn pro všechny děti. Fotografie, které pořídila paní vychovatelka Humpolcová, si můžete prohlédnout ve fotogalerii na stránkách školy. 
Zaměstnanci ZŠ Hradiště 
14.02.2021 20:49

Aktuální rozvrh hodin pro distanční výuku pro 4. a 5. ročník (od 15. 2. 2021)

Rozvrh online hodin

 

1.hodina

2.hodina

3.hodina

4.hodina

5.hodina

 

7:35-8:20

8:30-915

9:35-10:20

10:30-11:15

11:25-12:10

PONDĚLÍ

 

ČJ 4

ČJ 5

AJ 4

AJ 5

ÚTERÝ

M 4

M 5

VL 4

VL 5

 

STŘEDA

 

ČJ 4

ČJ 5

AJ 4

AJ 5

ČTVRTEK

M4

M5

 

PŘ 4

PŘ 5

PÁTEK

 

 

 

 

 

 

Rozvrh předmětů k samostatnému vypracování

PONDĚLÍ – matematika

ÚTERÝ – český jazyk, přírodověda

STŘEDA – matematika

ČTVRTEK – český jazyk, vlastivěda

PÁTEK – anglický jazyk, matematika, český jazyk (čtení)

12.02.2021 13:07

Karneval

Image result for omalovánka karneval

V pátek 19. 2. 2021 proběhne 3. a 4. vyučovací hodinu na ZŠ Hradiště karneval. Masky si děti vyrobí v rámci výuky a školní družiny. Zapojí se i děti v distanční výuce (instrukce dostaly v online hodinách). 

Těšíme se na veselé masky i program. 

Mgr. Šárka Škrobánková a Tomáš Židek

© 2020 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web