Aktuality

18.06.2019 14:11

Krásný úspěch Karolínky Marcoňové

Žákyně první třídy se z prvního místa školního kola kvalifikovala na čtvrtfinálový závod Čokoládové tretry konaný v Ostravě 13.6.2019. Z celkového počtu cca 50 závodnic se umístila na chvályhodném 10. místě.

Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

03.06.2019 11:12

Exkurze v pekárně Semag

Ve čtvrtek  16. 5. jsme jeli do pekárny Semag.

Vřele nás uvítala paní provozní. Ta nám řekla, že tam byl také pan prezident Miloš zeman. Paní provozní nás  zavedla do své kanceláře, kde jsme se převlékli a řekla nám, jak se máme chovat. Potom nás zavedla na provozní linku. Dále nám ukázala jak se míchá těsto. Pak jsme si mohli vyrobit z těsta to, co jsme jen chtěli. Když jsme si dodělali výrobky, ukázala nám kynárnu. Je to takový kontejner, kde kyne těsto, než jde do pece. Paní provozní všem ukázala pece, chladírny, hlavní sklad, čtyři sila. Také jsme viděli baličku a stroj na rohlíky. Dále ještě ukládač na rohlíky a ještě jsme si mohli ochutnat čerstvé rohlíky. Vynikající byly rohlíčky plněné pudinkem a polévané čokoládou. To byl konec exkurze.

Druhý den nám paní učitelka Pavla přivezla, naše upečené výrobky. Vše jsme si spravedlivě rozdělili a doma snědli. Byla to moc zajímavá exkurze.

Spaní ve škole

S prvním termínem na 99% nepočítejte, nepříznivá předpověď počasí.

Děkujeme za pochopení.

Zároveň se uskuteční schůze SRPD ohledně Zahradní slavnosti, zveme všchny členy sdružení i nečleny :-).

10.04.2019 19:05

Velikonoční vystoupení

02.04.2019 18:10

Focení 8.4. !

V pondělí 8.4. proběhne focení třídních kolektivů, skupinek a individuální jarní focení. Zájem o jarní fotografie (balíčky) nahlaste paním učitelkám ve škole. Návrh jarní fotografie detailněji na nástěnce MŠ v přízemí.

02.04.2019 11:48

V březnu na okruh vběhnu

V pátek 22.března se vybraní žáci naší školy zúčastnili kvalifikačního závodu v běhu na Čokoládovou tretru. Děti předškolní a prvňáci běželi trať dlouhou 100m, starší žáci trať dlouhou 200m.

Z kvalifikačního závodu si obrovský úspěch přivezla naše žákyně 1. třídy - Karolínka Marcoňová, která si ve své kategorii vyběhla první místo a bude postupovat do dalšího kola závodu.

VÝSLEDKY NAŠICH ŽÁKŮ - ČOKOLÁDOVÁ TRETRA:

Karolína Marcoňová        1. místo (100m), čas 19,48

Amálie Martavuzová       9. místo (100m), čas 24,39

Ester Muchová               7. místo (200m), čas 42,15

Klára Nogolová              9. místo (200m), čas 45,11

Daniel Bystroň             11. místo (200m), čas 45,14

O týden později se někteří žáci pokusili kvalifikovat na závod Štafetového poháru. Na první místo kvalifikace útočil náš žák Vilém Nogol, kvalifikace mu ale o místo unikla, v závodě byl atakován a běžel znevýhodněn. Vilík ukázal, že je gentleman, s nadhledem se nad výsledek povznesl a přijal omluvu běžkyně, která jej omezila.