Pohodové a sluníčkové prázdniny přejí všem žákům, rodičům, prarodičům a přátelům školy

Budeme se na Vás těšit v pondělí 2. září 2024.

Slavnostní zahájení školního roku 2024/2025 proběhne na ZŠ v Hradišti v 7:30.

25.06.2024 13:21

Z turnaje ve vybíjené si naši žáci přivezli 3. místo!

Pondělí 24.6. se pro žáky z Hradiště neslo ve sportovním duchu. Účastnili se totiž turnaje ve vybijené, který pořádala polská škola v Těrlicku. Konkurence byla opravdu veliká, ale i přes to si naši žáci vybojovali krásné 3. místo!!!

17.06.2024 21:22

Žáci 5. ročníku obsadili v soutěži POOD všechny tři první příčky!

V sobotu se žáci 5. ročníku z Hradiště zúčastnili slavnostního vyhlášení okresního kola soutěže "Požární ochrana očima dětí a mládeže", kde získali první druhé a třetí místo.

Jednalo se o žáky:

Sofie Karpielová (1. místo)

Marek Maslowski (2. místo )

Jakub Jurašek (3. místo)

Všichni žáci soutěžili v digitální kategorii soutěže, kdy měli za úkol vypracovat prezentaci na téma "Bezpečný dům". Součástí programu vyhlášení byla také ukázka techniky IZS, stánek červeného kříže či skákací hrad.

Všem vítězům gratulujeme a jsme hrdí, že navštěvují našu školu!!

17.06.2024 18:40

Zahradní slavnost s oslavou 100. výročí otevření naší školy

V pátek 14.6. se u naší školy v Těrlicku Hradišti konala Zahradní slavnost u příležitosti 100. narozenin školy. Den to byl velký, plný aktivit, sluníčka a radosti.

Na programu bylo vystoupení dětí školy i školky, pasování předškoláků, loučení s žáky 5. ročníku a vyhlášení výtvarné soutěže ,,Blahopřání naší škole".

Z atrakcí byl k dispozici skákací hrad, soutěžní stanoviště, malování na obličej a pan Valter Broda se svým koňským spřežením. Ve škole byla připravena výstava historických fotografií, k nahlédnutí byly také kroniky, přivezeny speciálně pro tuto příležitost ze státního archivu.

Sdružení rodičů společně s SDH Hradiště připravilo tradiční výborné občerstvení a pitný režim pro všechny návštěvníky.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách této akce - zaměstnancům školy, Sdružení rodičů, SDH Hradiště, rodičům, dětem a v neposlední řadě obci Těrlicko a technickým službám, které nám připravily dokonalé zázemí.

17.06.2024 11:23

Rozlučkové spaní ve škole

V sobotní podvečer se konala pro děti 4.-5. třídy přespávačka ve škole. Děti si mohly užít velmi bohaté občerstvení, projekci strašidelného filmu, návštěvu statku pana Kuběnského, skákací hrad na noční soutěži hradišťských hasičů a v neposlední řadě také půlnoční schovku v sochařském parku a stezku odvahy v sadu u školy. Všechny děti si z této akce odnesly sice pár odřenin a modřin, ale také spoustu nezapomenutelných zážitků!!

06.06.2024 13:33

Zahradní slavnost

V pátek 14.6.2024 se uskuteční v areálu ZŠ a MŠ Hradiště "Zahradní slavnost"

Sportovní týden našich žáků

V úterý 30.4. se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili okresního finále malotřídních škol ve fotbale - McDonald´s Cup v Orlové.

Z tohoto turnaje si přivezli krásné 2. místo a stříbrné medaile. Děkujeme za doprovod p. učiteli Zdeňku Skotnicovi.

Hned další den ve středu čekal dívky 4. a 5. třídy a jejich kamarády fotbalový turnaj Sladký míč v Těrlicku.

V obou turnajích byl náš tým jako jediný složen i z dívek.

Gratulujeme za sportovní úspěch, obdivujeme sportovní nasazení našich žaček a odvahu postavit se proti chlapeckým týmům!

Aby toho nebylo málo, ve čtvrtek se u nás na běžeckém okruhu konala běžecká soutěž - Hradišťská tretra. První ročník tohoto závodu proběhl úspěšně díky výborné spolupráci ZŠ a MŠ v Hradišti, sdružení rodičů a sportovní komise.

Děti se se zkušenými sportovci z komise nejprve rozcvičily, následně rozlosovaly do skupin a závodily v běhu za obrovské podpory publika, nejlepší běžci postoupili do finále o krásné poháry a dorty.

Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, nepochybně dětem za skvělé výkony, maminkám za napečení dobrůtek, rodičům za parádní atmosféru!

Nikdo neodešel s prázdnou, všichni sportovci byli odměněni balíčkem a občerstvením, akce se velmi povedla a budeme se těšit na další ročník.

08.04.2024 12:55