Aktuality

11.03.2020 07:44

Informace a odkazy k mimořádnému opatření MZ k uzavření škol

TEXT OPATŘENÍ NA STRÁNKÁCH MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ  https://www.msmt.cz/informace-k-mimoradnemu-opatreni-ministerstva-zdravotnictvi

TISKOPIS ŽÁDOSTI O OŠETŘOVNÉ https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/89_628_5.pdf

INFORMACE A PODMÍNKY ČERPÁNÍ OŠETŘOVNÉHO https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/Karantena_a_osetrovne.pdf

 

Žádost o ošetřovné můžete vyřídit v pracovních dnech od 8- 12 hod. ve škole v Těrlicku Hradišti. Tiskopisy si vytiskněte a vyplňte část B tohoto tiskopisu. Možno také získat tiskopis ve škole a vyplnit na místě.

Žádáme rodiče o spolupráci při výuce na dálku, kdy budeme žákům zadávat pravidelně úkoly, aby nedošlo k většímu skluzu v tématických plánech. 

Komunikujte s námi formou emailu: miczkova@skolaterlicko.cz

                                                      waszkova@skolaterlicko.cz

                                                      tomas.zidek97@seznam.cz

Telefonicky: 734 214 882, na tomto čísle zřízena aplikace WhatsApp pro komunikaci s Vámi

Možné konzultace pouze pro rodiče v pracovních dnech od 8 - 12 hod.

28.01.2020 18:44

Úspěchy naší školy v programu Recyklohraní

Do programu Recyklohraní, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadu, dále vedení mladé generace k předcházení vzniku odpadů je zapojeno v Moravskoslezském kraji 420 středních, základních a mateřských škol.

Dne 26. 11. 2019 se konalo slavnostní vyhlášení TOP 10 nejaktivnějších škol v kraji, které proběhlo v  ostravském Zábavním centru Venuše.

S velkým nadšením jsme přijali toto pozvání a s nejaktivnějšími žáky naší školy, zapojenými v tomto programu, jsme vyrazili do Ostravy. Zde bylo poděkováno žákům a studentům, ale i nadšeným pedagogům, kteří děti vedou k odpovědnému přístupu k životnímu prostředí.  Zúčastnili se ho zástupci organizátorů soutěže – Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a kolektivního systému Asekol.

Diplomy a drobné odměny pro zástupce úspěšných škol předávala náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje paní Jarmila Uvírová. Vedle dortu si desítka oceněných škol odnesla i body na svá školní konta u Recyklohraní, za které si pak v  katalogu odměn mohou objednat například knihy, učební či sportovní pomůcky nebo hry. 

Byla zde přítomna paní Hana Ansorgová, která je ředitelkou celého programu, který probíhá pod záštitou MŠMT České republiky

Program byl rozdělen na tři části. Nejdříve jsme se při slavnostním vyhlašování dozvěděli, na kterém místě z oněch úctyhodných 420 se umístila naše škola.  Soutěž byla rozdělená do následujících kategorií:

Kategorie A – nejaktivnější školy ve sběru (absolutní pořadí)
Pozn.: v přepočtu kilogramů na žáka školy v období leden až říjen 2019 bez ohledu na počet žáků školy.  

  1. místo – Základní a Mateřská škola Hlavnice (za 1523 kg elektrospotřebičů vytříděných za leden až říjen 2019, což je 25,81 kg na žáka)

Kategorie B – nejaktivnější školy ve sběru (velké školy)
Pozn.: byly hodnoceny velké školy nad 300 žáků v přepočtu kilogramů na žáka školy v období leden až říjen 2019.

  1. místo – Základní škola a gymnázium Vítkov (za 793 kg elektrospotřebičů vytříděných za leden až říjen 2019, což je 2,46 kg na žáka/studenta)

 Kategorie C – Skokan roku (absolutní pořadí). Pozn.: nejvyšší meziroční nárůst ve sběru drobného elektra. 

  1. místo – Základní škola Opava-Kylešovice (za největší meziroční nárůst ve sběru elektrospotřebičů na žáka z 49 g v roce 2018 na 880 g v roce 2019)

Kategorie D – Školy aktivní v osvětě

Za příkladný sběr drobných elektrozařízení a aktivitu při plnění osvětových úkolů organizátoři soutěže udělají diplom 5 školám.

  • Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek, Lískovec (za 50,18 kg elektrospotřebičů vytříděných za leden až říjen 2019 a za 2 600 bodů získaných při plnění osvětových úkolů).
  • Základní škola a mateřská škola Kobeřice (za 201 kg elektrospotřebičů vytříděných za leden až říjen 2019 a za 2 000 bodů získaných při plnění osvětových úkolů).
  • Základní škola Orlová-Lutyně, U Kapličky (za 113 kg elektrospotřebičů vytříděných za leden až říjen 2019 a za 2 000 bodů získaných při plnění osvětových úkolů).
  • Základní škola a Mateřská školu Těrlicko- Hradiště (za sběr 142 kg baterií vytříděných za leden až říjen 2019 a za 1 250 bodů získaných při plnění osvětových úkolů).
  • Základní škola Břidličná (za 108 kg elektrospotřebičů vytříděných za leden až říjen 2019 a za 1 150 bodů získaných při plnění osvětových úkolů)

Následným bodem programu byl vědomostní kvíz, kdy za každou správně zodpovězenou otázku získali žáci zúčastněných škol míček, který následně vhazovali na cíl. Naši žáci zde obsadili krásné 3. místo.

Závěrem se všichni zúčastněni mohli občerstvit připraveným rautem.

Nadšení a plní pozitivních dojmů jsme se vrátili do naší malinké školy oznámit svým kamarádům, že má cenu třídit a být aktivní v plnění zadaných úkolů v programu Recyklohraní. Zároveň děkujeme za výbornou spolupráci a ochotu panu starostovi a SDH Hradiště za dopravu na tuto akci.

 

12.12.2019 20:28

Náš PLES !

12.12.2019 08:06

Návštěva pobočky okresního soudu v Havířově a divadelního představení v anglickém jazyce

Dne 27.11. jsme se vypravili do Havířova. Navštívili jsme budovu soudu, kde nás provázela maminka naší spolužačky Marti, paní Kudelová, která nám také dovolila si sednout na soudcovskou židli. Zúčastnili jsme se i opravdového soudního procesu, kde se jednalo o spor o dlužnou částku. Paní soudkyně vyřkla rozsudek a my jsme museli povstanout. Obžalovaný musel zaplatit částku přibližně čtyřicet tisíc korun.

Poté jsme šli do divadla, kde jsme shlédli představení Lazy goat-Líná koza. Byla to moc hezká a legrační hra.

Výlet se mi moc líbil.                                                                                                           

                                                                                                                                      Viki, 3. třída

 

Ve středu 27.11. jsme se účastnili anglického divadla a exkurze soudu.

Autobus nám jel již v 6,45 a cestou k nám přistupovali naši spolužáci. V Havířově jsme byli po sedmé hodině. Šli jsme do budovy soudu, kde jsme měli zajištěnou prohlídku s paní Kudelovou. Hráli jsme si v soudní síni, že je někdo obžalovaný a jiný zase soudil. Potom jsme byli na doopravdickém soudním procesu.

Po soudu jsme šli do Divadla Leoše Janáčka, kde jsme se usadili a koukali na představení, které bylo velice zábavné.

Po divadle jsme jeli zpět do školy. 

Bylo to super.                                                                                                                 Domi, 4. třída

12.12.2019 08:05

Vánoční setkání

12.11.2019 12:46

Informativní třídní schůzky

Informativní třídní schůzky, tzn. individuální konzultace s třídními učiteli, proběhnou v úterý 26.11. od 14-16 hod. 

23.10.2019 10:47

Světluškový průvod

23.10.2019 10:40

Projektový den k uctění památky Karla Gotta

Ve čtvrtek 10.10. proběhl ve škole v Těrlicku Hradišti projektový den na téma ,,Karel Gott“, v rámci vyjádření pocty tomuto hudebnímu velikánovi.

Pedagogický sbor si pro děti připravil různá stanoviště, která souvisela se zpěvákovým životem a jeho dílem. Žáci se tak mohli například seznámit se zpěvákovou původní profesí elektrikáře, kdy si na vlastní kůži vyzkoušeli zapojit elektrický obvod. Klidné nezůstaly ani chuťové pohárky, kdy žáci za pomoci paní vychovatelky upekly muffiny, podle oblíbeného Karlova receptu na citrónovou bábovku s mákem. Děti dále dostaly možnost ukázat i své výtvarné umění a vytvořili tak krásné obrázky vily Na Bertramce či včelky Máji, které si koneckonců můžete při návštěvě školy v Hradišti prohlédnout. Zbytek stanovišť už byl zaměřen zejména na zpěvákovu kariéru a životopis. Úkolem bylo poskládat dohromady názvy zpěvákových písní a podle životopisu doplnit na časovou osu významné události z života Karla Gotta. Nakonec jsme si společně i jeho největší hity zazpívali.

Za zmínku určitě stojí připravenost žáků, kdy si někteří z nich připravili dobrovolně projekty či obrázky a fotografie, které poté před všemi odprezentovali.

Milým překvapením překvapením pro nás učitele bylo zjištění, kolik toho žáci vědí o životě a tvorbě zpěváka.

 

19.10.2019 13:16

Provoz ŠD během podzimních prázdnin

Během podzimních prázdnin ve dnech 29.10. a 30.10.2019 nebude školní družina v provozu.

Důvodem je malý počet přihlášených žáků.

 

Děkujeme za pochopení.


 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode