Projektový den „Babičko, vyprávěj“

21.10.2021 20:30

Krásný podzimní den 19.října 2021 se stal pro žáky ZŠ Hradiště a žáky 8.A ze ZŠ Těrlicko určitě nezapomenutelným.

Společně jsme se vydali s pohádkovou babičkou za poznáváním nejen českých pohádek, ale také zajímavých míst okresu Karviná.

Vše začalo na ZŠ Hradiště, kde se děti proměnily v pohádkové postavy a společně zpívaly a tančily, zatímco jejich starší kamarádi se vydali do sochařského parku pod Babí horou.

V Karviné – Fryštátě jsme pak poznávali historii našeho kraje na zámku Fryštát a v přilehlém zámeckém parku Boženy Němcové. Právě zmiňovanou slavnou spisovatelku pohádek měly menší děti za úkol odhalit v pohádkové hře a odemknout tajnou schránku s knihou pohádek Boženy Němcové. Role animátorů u této hry se skvěle zhostili žáci 8.A. Sladký poklad na závěr byl už jen pěknou tečkou za tímto povedeným projektovým dnem.

fotogalerie zde

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web