Zdravá svačinka v 1. B

16.02.2022 11:54

V prvouce se prvňáčci právě věnují tématu Člověk a jeho zdraví. Učili se o svém těle – z jakých částí se skládá, jak o něj správně pečovat a jaké suroviny jsou pro jeho výživu vhodné. Aby nezůstalo jen u teoretických znalostí, navštívili jsme společně ve středu 9. 2. 2022 školní kuchyňku. Děti pracovaly ve třech skupinkách a každá měla svůj vlastní úkol. Klučičí tým připravil zeleninový salát a krásně barevné chlebíčky se sýrem žervé. Holčičí tým pekl ovesné sušenky, abychom si ukázali, že mlsat se dá i zdravě. A smíšený tým vytvářel ovocné jednohubky a chlebíčky s ředkvičkami. Žízeň jsme uhasili pomerančovým džusem zředěným s vodou, dochuceným kapkou citronu. Pohoštění pak děti donesly do družiny, kde si na něm mohli pochutnat i spolužáci z 1. A. Tímto jsme jim chtěli oplatit jejich milé pozvání na ovocno-mléčný koktejl a další dobroty z předešlého týdne. Výsledek na fotografiích můžete posoudit sami.

Mgr. Šárka Škrobánková

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web