Výlet za odměnu - Moravské Švýcarsko

04.06.2013 22:20

17. května 2013 se konal každoroční výlet za odměnu. Autobusem jsme jeli do Domašova a odtamtud už se vydali po svých. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli přírodní park Údolí Bystřice užít naplno. Byla to nádherná procházka údolím s kaňony, skalními ostrohy, sutěmi a kamennými moři, ale také jsme si mohli povšimnout příkrých zalesněných svahů a lesů, mezi nimiž se skrývají ohrožené druhy rostlin i živočichů. Na většině míst nás doprovázela řeka Bystřice, ale i vysoké mosty a tunely železniční tratě. Cílem byly vysoké skály, ze kterých byl půvabný výhled na celé údolí a jeho okolí. Zde jsme si udělali přestávku a načerpali sílu na další dobrodružství. Po přestávce jsme měli možnost sejít dolů k pstruží farmě a prohlédnout si majestátné skály z břehu Bystřice. Pak nastal čas vrátit se Moravským Švýcarskem zpět k autobusu, který nás odvezl do Šternberka. Tady už na nás čekala poutavá prohlídka útrob bývalého augustiniánského kláštera a klášterního kostela Zvěstování Panny Marie. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o historii kláštera a životě v něm, ale také jsme prošli mnohé místnosti s dobovým nábytkem, bohatou výzdobou, cennými obrazy a hudebními nástroji. V kostele propojeném s klášterem nám potom pan průvodce zahrál na ohromné kostelní varhany a my se při tom mohli kochat malovanými stropy a stěnami. Prohlídku potom zakončil pohled krasohledem neobvyklé velikosti. Tímto zážitkem program skončil a my jsme dostali hodinový rozchod ve Šternberku. Po dobrém jídle a chvíli odpočinku jsme se všichni celí unavení a plni dojmů dobelhali na svá místa v autobusu a vraceli se domů.

Magda Bařáková, 9.A

 

fotogalerie

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web