Úspěch v okresním kole dějepisné olympiády.

23.01.2024 17:59

Okres Karviná zná svoji letošní reprezentantku v krajském kole dějepisné olympiády. V úterý 16.1.2024 se jí stala žákyně deváté třídy naší školy Marie Tomanová, která skončila na prvním místě v okresním kole této soutěže. Letošní 53. ročník má tematické zaměření "Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí. Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa". Soutěžní úkoly okresního kola zatím sice nejsou zveřejněny, ale jistě prověřily nejen znalosti, ale také dovednosti v práci s historickými prameny, dobovými ilustracemi či historickou mapou. Marie nasbírala celkem 72 bodů a nechala za sebou nejlepší žáky základních škol, ale i studenty víceletých gymnázií. Nejkouzelnější na celé události je, že se Marie dozvěděla o své cestě do Karviné až v předvečer soutěže, protože byla náhradnicí. Na velkou přípravu nebyl příliš prostor. Doporučenou literaturu jsme projeli těsně před odjezdem. Krajské kolo proběhne v Ostravě mezi 8.-10. dubnem a Marie by měla být první žákyní naší školy, která si tuto fázi soutěže vyzkouší. Čas na prohlubování vědomostí by tentokrát měl být :)

 

https://www.talentovani.cz/souteze/dejepisna-olympiada

 

Výsledky OK Dějepisná olympiáda 2024.xls (81 kB)

 

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web