Sportujeme rádi - tentokrát Krtečci

22.01.2023 14:10

V polovině ledna jsme s dětmi vyhlásili "týden sportování"(a možná budou dva!). Protože pohyb je nejpřirozenější aktivita, která většinu dětí baví (a kdo si myslel, že ne, chyboval). V pondělí 16.1.jsme poprvé využili prostory tělocvičny ZŠ. Děti se chovaly jako žáci, neboť za nápovědy paní učitelky "podaly hlášení". Prostor byl mnohem větší než v naší herně a také sportovní nářadí a náčiní se lišilo. Vyzkoušeli jsme vše: běh se změnou směru i tempa, kopání do míče a střílení na bránu, podléýání i přelézání překážek, skákání s odrazem, výskoky na trampolíně a výstup na šikmou plochu a seběhnutí a to vše bezpečně s dodržováním pravidel a citem pro fair-play. Úžasní a talentovaní sportovci ty naše dětičky jsou a té nekonečné energie, kterou v sobě mají - nestačili ji vůbec vybít. No a v úterý a ve čtvrtek jsme navštívili ještě větší prostor a to novou sportovní halu. Jestli se nám tělocvična zdála veliká tak hala byla obrovskááááá. Krása, radost, nadšení, běhání, skákání, ale také lezení! (některé děti chodí lozit se svými rodiči a už se nebojí traverzovat nebo stoupat do výšek). 

Jsme velmi rády, že můžeme s dětmi využívat nejen tělocvičnu, ale i halu a vést tímto děti k lásce k pohybu a sportu.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web