Školáci z Těrlicka vystoupili s vánočním pásmem v evangelickém kostele

19.12.2023 17:51

Žáci a učitelé ze Základní školy v Těrlicku, včetně malotřídky v Hradišti, vystoupili se svým vánočně laděným programem v evangelickém kostele.

Stanislav Recmaník, místostarosta Těrlicka: “V evangelickém kostele v Těrlicku máme poprvé koncert naší základní školy. Tuto iniciativu velice vítáme, protože je to dobré, že lidé poznávají nová místa. My v této části obce nemáme žádné vlastní obecní prostory, takže je dobré, že je využit i tento prostor tady tohoto moderního kostela. Obecně můžu říct, že ještě nikdy jsme tolik vánočních akcí neměli v Těrlicku jako v letošním roce a chtěl bych poděkovat jak zdejšímu pastorovi, tak především Základní škole v Těrlicku a také osadním výborům z Dolního Těrlicka a Hradiště, které v letošním roce připravily pro občany řadu krásných nádherných vánočních akcí.”

Lucie Večerková, učitelka ZŠ Těrlicko: “My jsme si s dětmi ze základní školy připravili pásmo koled, zároveň živý betlém, který představí prvňáčci a uvidíte také vystoupení učitelů ze Základní školy v Těrlicku a pěvecké vystoupení 5. tříd a jedné naší skvělé zpěvačky. Tato vystoupení jsme si připravili jen pro tuto příležitost.”

Lukáš Sztefek, pastor Slezská církev evangelická Těrlicko: “Já jsem moc rád za to, že se tahle akce tady může uskutečnit, protože někde okolo roku 1960, kdy se tady tento kostel budoval, tak se dělal s myšlenkou komunistického režimu, že tady jednou ten kostel vůbec nebude. Po nějakých 56 letech tady ten kostel stále je a dneska můžeme vidět, že je plný lidí. Mám z toho obrovskou radost a i našim takovým cílem je tady v tomto kostele budovat domov, domov pro lidi, kteří žijí v této komunitě a tak jsem rád za každého, kdo tady dnes dorazil. A jsem rád, že tady můžeme společně si připomínat Vánoce, které právě slavíme. Moc bych si přál, abychom je slavili nejenom jako rodina, ale s tím oslavencem, o kterém ty Vánoce jsou, a to je Ježíš Kristus. Takže přeji všem požehnané Vánoce.”

Autor: Libor Běčák, TV Polar

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web