Škola v přírodě 11.-21.10. 2021 Velké Karlovice

07.11.2021 09:08

Žáci čtvrtých tříd Základní školy v Těrlicku a Hradišti se vypravili na Školu v přírodě. Celý pobyt se uskutečnil v malebné krajině Moravskoslezských Beskyd. Pobyt a veškeré aktivity byly v souladu s aktuálními ekologickými tématy. 

Výuka probíhala v přírodní učebně. Soutěže a hry se konaly v okolních biotopech: v lese, na louce, u vody, ve vybraných lokalitách Beskyd. Žáci si prohloubili znalosti o živé a neživé přírodě, libovolnou formou vyjádřili své pocity při fyzickém kontaktu s přírodou. Dokázali vyjádřit, čím je pro ně příroda. Využívali smyslový prožitek (zrakový, sluchový, čichový, hmatový) pro kontakt s přírodou. Ztvárnili různými formami svůj vztah k přírodě a krajině (kresba, malba, malování kamínků), ve které se nacházeli a popisovali její jedinečné rysy. Navrhovali, jak by mohli sami přispět ke zlepšení života na naší planetě. Přemýšleli o chování člověka a o jeho vlivu na životní prostředí. Doufáme, že si odnesli nemalé poznání o životě tamějších lidí a jejich profesí. 

Žáci měli připravený tento poznávací program: 

 • Kulíškova naučná stezka, 
 • Valašské muzeum v přírodě v Rožnově, 
 • Dům kamene, 
 • Miloňova rozhledna, 
 • Vodní svět, 
 • sklárna Karolínka, 
 • Karlovo muzeum, 
 • Soláň , Pustevny – Valašská stezka. 

Soutěže a hry: 

 • o vodě – blízké potoky a řeky, 
 • pozorování drobných vodních živočichů, 
 • poznávání hub, 
 • šiškový král, 
 • Super Star, Milionář, 
 • malování kamínků, 
 • otisky kůry, 
 • deskové hry, 
 • kostkohraní, 
 • pohádkový les, 
 • hry v lese a na hřišti v areálu střediska. 

Na závěr pobytu byla neskutečná hra, kostkohraní. 

Popíšu: dvě hromady ohoblovaných malých desek v nespočetném množství. Děti stavěly jednak úžasné stavby, jednak největší věž a nakonec i domino. Tento zážitek pro děti připravil pan vedoucí střediska. 

Za zdařilý průběh celé akce děkuji paní učitelce Mgr. L. Krplové a Mgr. E. Kolkové. Všem milým a vstřícným rodičům děkuji za nemalé věcné a finanční sponzorské dary. Velice si toho vážíme. 

2.11.2021 Mgr. Svatava Čechová

Fotogalerie: Škola v přírodě 11.-21.10. 2021 Velké Karlovice

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web