Republikové finále OVOV

19.10.2015 14:49

REPUBLIKOVÉ FINÁLE

Ve dnech 11. a 12. 9. 2015 se na stadionu Juliska v Praze pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho uskutečnilo již šesté Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Ze Základní školy a Mateřské školy Těrlicko se do soutěže jednotlivců nominovali čtyři žáci: Filip Chrobok (kategorie chlapci 2005), Adam MachalaTomáš Blus (oba kategorie chlapci 2004), Markéta Janošová (kategorie děvčata 2004)

Během pátku a soboty na všechny závodníky čekalo deset náročných disciplín – běh na 60 m, hod medicinbalem, skok daleký, shyby na lavičce, přeskok přes švihadlo, trojskok, kliky, sedy- lehy, hod míčkem a závěrečný běh na 1000 m.

Naši žáci se mezi všemi 650 soutěžícími rozhodně neztratili.

Markéta obsadila ve své kategorii krásné 9. místo. Adam a Filip se ve svých kategoriích umístili na 18. místě. Tomáš byl 30.

Za zmínku stojí výkony v dílčích disciplínách

Markéta zvládla za dvě minuty 120 kliků a vyhrála ve své kategorii. V této disciplíně byla dokonce na 3. místě v absolutním pořadí.

Obsadila třetí místo výkonem 80 shybů. Markétě také patřilo deváté místo 85 sedů – lehů.

Na oba výkony měla opět dvě minuty.

Adam byl ve svém ročníku 5. v běhu na 60 m. Čas 3:47 v běhu na 1000 m znamenal 8. místo, byl také 9. v trojskoku. Mohl litovat, že neustál dopad ve skoku dalekém, kdy by jeho 450 cm znamenalo vítězství.

Tomášovi se nejlépe dařilo v hodu míčkem, když obsadil 15. místo.

Filip byl s výkonem 199 přeskoků přes švihadlo za dvě minuty na 14. místě

Všem našim závodníkům k jejich skvělým výsledkům velice blahopřejeme a věříme, že jejich výkony budou inspirací i pro další žáky.

Celá fotogalerie zde

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web