Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

13.09.2018 12:51

                    

Ve dnech 5. až 7. 9. 2018 se na atletickém stadionu VUT v Brně, pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka, Romana Šebrleho a Šárky Kašpárkové uskutečnilo Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Ze Základní školy a Mateřské školy Těrlicko se do soutěže jednotlivců probojovalo sedm žáků: Jakub Chrobok (kategorie chlapci 2007), Daniel Ovčaři (kategorie chlapci 2008), Markéta Janošová (kategorie děvčata 2004), Mariana Janošová (kategorie děvčata 2007), Matěj Michejda (kategorie chlapci 2006), Adéla Martináková (kategorie děvčata 2008) Vojtěch Michejda (kategorie chlapci 2004). Vojtěch Michejda se však závodů ze zdravotních důvodů nezúčastnil.

Během čtvrtku a pátku na všechny závodníky čekalo deset náročných disciplín – běh na 60 m, hod medicinbalem, skok daleký, shyby na lavičce, přeskok přes švihadlo, trojskok, kliky, sedy - lehy, hod míčkem a závěrečný běh na 1000 m.

O postup do republikového finále se v letošním roce ucházelo rekordních 10 000 dětí. Naši žáci se mezi všemi soutěžícími rozhodně neztratili.

Nejlépe se dařilo Markétě Janošové, která ve své kategorii vybojovala 9. místo v republice. Umístění ostatních závodníků:

Jakub Chrobok  14. místo, Mariana Janošová 16. místo, Adéla Martináková 21. místo, Matěj Michejda 19. místo, Daniel Ovčaři 22. místo,

 

Za zmínku stojí výborné výkony v dílčích disciplínách:

Markéta zvládla za dvě minuty 116 shybů, což byl nejlepší výkon nejen v její věkové kategorii, ale i mezi všemi zúčastněnými děvčaty.

Matěj byl ve svém ročníku 4. v běhu na 60 m a 5. ve skoku dalekém

Jakub obsadil ve svém ročníku 2. místo v počtu kliků

Danielovi se nejvíce dařilo ve shybech a v přeskocích přes švihadlo, když obsadil 12. místo v republice

Mariana byla 1. ve shybech a 8. v počtu kliků

Adéle se nejvíce dařilo v běhu na 1000 m, když doběhla na 10. místě

Všem našim závodníkům k jejich skvělým výsledkům velice blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy i obce Těrlicko.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web