Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

03.10.2016 14:48

Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Markéta Janošová 3. v republice!!!

Ve dnech 8. až 10. 9. 2016 se na atletickém stadionu VUT v Brně,
pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho, uskutečnilo Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Ze Základní školy a Mateřské školy Těrlicko se do soutěže jednotlivců probojovalo pět žáků: Filip Chrobok (kategorie chlapci 2005), Ondřej Staś (kategorie chlapci 2003), Markéta Janošová (kategorie děvčata 2004), Katy Pelikánová (kategorie děvčata 2006), Matěj Michejda (kategorie chlapci 2006)

Během pátku a soboty na všechny závodníky čekalo deset náročných disciplín – běh na 60 m, hod medicinbalem, skok daleký, shyby na lavičce, přeskok přes švihadlo, trojskok, kliky, sedy - lehy, hod míčkem a závěrečný běh na 1000 m.

 

Naši žáci se mezi všemi 623 soutěžícími rozhodně neztratili.

Nejlépe se dařilo Markétě Janošové, která ve své kategorii vybojovala 3. místo v republice. Krásné 7. místo obsadil Matěj Michejda. Katy Pelikánová skončila na 21. místě, stejně jako Filip Chrobok. V nejpočetněji obsazené věkové kategorii obsadil Ondřej Staś 37. místo.

Za zmínku stojí výborné výkony v dílčích disciplínách:

Markéta zvládla za dvě minuty 92 shybů, což byl nejlepší výkon nejen v její věkové kategorii, ale i mezi všemi zúčastněnými děvčaty. 116 kliků Markétě stačilo na 2. místo ve své kategorii a 5. místo v absolutním pořadí. 114 sedů - lehů znamenalo 3. místo, respektive 9. místo v absolutním pořadí.

Matěj byl ve svém ročníku 2. v běhu na 60 m. Čas 3:36 v běhu na 1000 m znamenal 3. místo v republice, byl také na 6. místě v trojskoku, v počtu kliků a sedů a lehů.

Katy se nejlépe dařilo ve shybech, když výkonem 51 shybů obsadila 10. místo.

Filipovi se nejlépe dařilo v sedech - lezích, když skončil na 13. místě s výkonem 83 sedů – lehů.

Ondřej byl nejúspěšnější ve skoku dalekém, když výkonem 528 cm skončil 3. ve svém ročníku.

Všem našim závodníkům k jejich skvělým výsledkům velice blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy i obce Těrlicko.

Fotky z této akce zde.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web