Projektový den v Planetáriu

01.10.2021 20:24
V pátek 1.10. vyrazily děti ze třídy Zajíčků a Myšek na dobrodružný výlet do Planetária v Ostravě. Výletu předcházely přípravy v podobě vyprávění, prohlížení obrázků, zajímavého tvoření a námětových her.
V úvodu si děti prošly objekt planetária s řadou exponátů a interaktivních expozic. Např. tvoření mlhoviny, vzdušných vírů, putování po planetě Zemi a hodně dalších parádních záležitostí. Součástí programu byla také návštěva Galerie Mira s bezvadnými stavebnicemi. Děti se staly malými konstruktéry a dle vlastní fantazie vytvářely modely různých věcí v tvůrčí dílně. Hlavní program navazoval projekcí programu "Se zvířátky do vesmíru", který se promítal na kopulový strop v hlavním sále. Dětem se líbila projekce různých souhvězdí i následná pohádka.
 
Vesmírné dobrodružství jsme završili dobrou svačinkou a moc se těšíme na další výlety.
Zajíčci a Myšky
 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web