Projektový den "Malý hrnčíř"

05.10.2021 18:02

V útery 5.10.2021 naší Mateřskou školu navštívil hrnčíř, který dětem představil práci s hrnčířskou hlínou. Děti si keramickou hlínu nejprve ohmataly, zkoušely zpracovávat podobně jako plastelínu. Postupně děti usedaly ke kruhu a každý si vytvořil malou misku. Děti hlínu zpracovávaly a společně vymyslely námětovou hru na výrobu šperků. Děti, které vyráběly keramickou misku na hrnčířském kruhu, pracovaly s velkým zaujetím a snažily se pracovat pečlivě. Samotná činnost děti velice těšila, i přestože na hrnčířském kruhu nemohly pracovat všechny děti současně. Pozorování výroby nového předmětu je natolik zaujalo, že se nakonec vzájemně ve své činnosti povzbuzovaly, radily si a obdivovaly každý další výrobek. Děti, které nevyráběly na kruhu, si s paní učitelkou tvořily šperky pro své blízké. Dětem bylo vysvětleno, že výrobky budou hotové až po vypálení a budeme muset na misku i korálky nějaký čas počkat, čím jsem dětem vysvětlili, že všechno má svůj čas, pravidla a postupy.

Děkujeme p.Jasroslavu Křížovi za příjmené dopoledne.

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web