Projektový den "Dopoledne s hasiči"

05.10.2021 17:56

Cíl projektového dne "Dopoledne s hasiči", bylo seznámit děti s prací a důležitosti hasičské práce. Projektový den byl zahájen motivačními a aktivizačními otázkami o práci hasičů. Děti se dozvěděly, že hasiči kromě likvidace požárů, pomáhají i při autonehodách, záchraně zvířat, při povodních a jiných záchranných akcích. Po příchodu na hasičárnu, starosta hasičů provedl děti vnitřními prostory, kde proběhla přednáška a názorná ukázka hasičské výzbroje. Děti měly možnost si vyzkoušet helmy a hasičský oděv. Děti se dozvěděly, co dělat při vzniku požáru a hlavně jak jim předcházet. Starosta hasičů dětem vysvětlil, kdo se může stát hasičem a seznámil děti s hasičským sportem, který je provozován v naší obci. Poté jsme se přesunuli do garáží, kde děti absolvovaly prohlídku hasičských vozidel. Všechny děti nadšeně pozorovaly hasičské auta, do kterých měly možnost i nastoupit. Hasiči pro děti spustili sirénu a vysvětlili, proč se zapíná a co to pro řidiče znamená. Všechny děti měly možnost si vyzkoušet, jak se stříká z hasičské hadice. Hasiči měli na závěr pro děti připravenou sladkou odměnu a celý den si všichni náramně užily a většina dětí se po tomto dni, chtěla stát hasičem.

Děkujem SDH Těrlicko - Hradiště.

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web