Přírodovědné soutěže v naší škole

15.11.2011 12:22

 

Znáte hru „Jak je důležité míti Filipa“? Naši žáci určitě a filipa mají.

V září proběhlo nominační kolo Logické olympiády. Z naší školy se do této soutěže zapojilo19 žáků z 1. a 2. stupně. Mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola patřili Jirka Wanecki (3.A), Karel Juchelka (4.A), Vojta Novotný(2.A), Jana Babková(3.A), Eva Adamcová(3.B), dále Saša Skotnica, Gabriel Janovský, Adéla Delongová, Jirka Žvak, Marie Konečná (všichni 8.B), Tereza Kaszová, Nikol Švábová, Roman Farnik, Žaneta Červenková, Bára Groňová (všichni 9.A), Jakub Fleško (8.A), Marie Juchelková (6.A) a Zuzka Wroblewská (7.A).

V říjnu žáci 8. a 9. ročníku řešili úlohy Přírodovědného Klokana. Náročné úkoly z matematiky, fyziky, chemie, zeměpisu a přírodopisu nejlépe zvládli Patrik Pohli (9.A), Gabriel Janovský (8.B) a Jirka Žvak (8.B).

Začátek listopadu byl ve znamení tradičního Odpoledne hlavolamů. V šedesáti minutách musela čtyřčlenná družstva vyřešit deset záludných úloh. Nejlépe si vedl loňský vítězný tým ve složení Jakub Baroň, Gabriel Janovský, Saša Skotnica a Jirka Žvak (8.B). Druhé místo patřilo Žanetě Červenkové, Báře Groňové, Tereze Kaszové a Tereze Rajdusové (9.A), třetí místo pak obsadil tým Honzy Adamce, Romana Farnika, Patrika Pohli a Nikol Švábkové (9.A). Za pěkné ceny děkujeme SRPD Těrlicko.

V soutěžích si žáci nejenom ověřují své vědomosti a dovednosti, ale učí se spolupracovat, rozdělit si práci, komunikovat.

© 2020 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web