PŘÍRODOVĚDNÁ FOTOSOUTĚŽ NA ZŠ TĚRLICKO

24.06.2020 09:19

 

V listopadu naši žáci II. stupně dostali otázku v hodinách přírodopisu: „Rádi fotíte zajímavou přírodu kolem sebe?“  Pokud jejich odpověď byla kladná, tak mohli začít posílat své fotografie v průběhu celého školního roku. Jak se ukázalo, nejvíce „digiobrázků „ zvířat, rostlin a hub pořizovali žáci během celostátní karantény, kdy měli více času si všímat třeba toho, co se děje v trávě na zahradě.

Sešlo se více než sto zajímavých snímků, ze kterých bylo vybráno 15 nejlepších a vystaveno od 17. června 2020 na ZŠ v Těrlicku v učebně přírodopisu.  Na minivernisáži byly oceněny 3 nejzdařilejší fotografie, ceny věnovalo SRPD naší základní školy.

Na 1. místě se umístila fotografie nazvaná „VČELA NA PAMPELIŠCE“ od žákyně 9.A Barbory Ulmanové, která určitě zužitkuje své nadání na střední umělecké škole. 2. místo si vybojovala žákyně 7.B Ester Przeczková se svou „TRÁVOU VE SLUNCI“ a třetí příčku obsadila Eva Fojtíková z 6.B s fotkou „PESTŘENKY NA SEDMIKRÁSCE“.

Všem mladým fotografům děkujeme za jejich nevšední zprostředkování zážitků z přírody a těšíme se na ty další.

Organizátoři soutěže.

© 2020 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web