Pohádka nás naučí...

24.01.2020 10:08

Měsíc leden si s těmi nejmladšími dětmi povídáme hlavně o pohádkách. Toto téma je jim velmi blízké a jsme rádi, že klasické pohádky jako je ta "O Červené Karkulce" nebo "O Budulínkovi" dobře znají, a proto je bavily všechny aktivity, které jsme pro ně v této souvislosti připravovali. Děti si pohádky samozřejmě znovu poslechly a pak si je také samy zahrály. Převlékání do "rolí" je baví a dokonce některé děti krásně reprodukovaly texty pohádkových postav. S dětmi jsme také zdolávali překážkovou cestu Karkulky za babičkou nebo písničkou a hrou na bubínek a housličky lákali lišky z jejich nory. Děti modelovaly hrášek, umisťovaly zelené korálky do mističek nebo přenášely zelená PET víčka. Také jsme se pracovaly s vodovými barvami,  rozlišovaly vhodné barvy pro liščí kožíšek nebo Karkulčin čepeček, děti jsou již skvělí kreslíři a umí jednotlivé barvy pojmenovat a správně použít. Nezapomněli jsme dětem připomenout mravní poučení, které každá pohádka skrývá a také to nejlepší, že v pohádkách vždy zvítězí dobro nad zlem.

Měli jsme se všichni společně ve školce prostě pohádkově, a proto budeme s tímto tématem pokračovat i příště týden. 

 

skolaterlicko.cms.webnode.cz/ms-terlicko/fotky/

 

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web