Podzimní dovádění u Krtků

08.11.2019 18:00

Protože se podzim krásně barví...snažíme se s dětmi využívat příznivé počasí a nejenom si o lese a zvířátkách v nich žijících povídat, ale také chodit ven a měnící se přírodu a život v ní pozorovat. S tím souvisí také podzimní počasí...větrné, slunečné a barevné. O všem, co bylo psáno, si s dětmi povídáme, tematicky cvičíme, hrajeme si a tvoříme...a co děti samy dokážou...se jistě divíte...protože doma umí to a ve školce zase úplně něco jiného (a)nebo naopak (a pak, kdo nevidí,neuvěří...) Znáte to přece...když se dětí doma ptáte: "Co jste dneska dělali ve školce?" někdo odpoví, že "nic"...jiný se zase rozvypráví. Obojí musíte ovšem brát s rezervou a s ohledem na jeho věk i náladu, ve které se Vaše dítě  právě nachází. Jejich fantazie je obrovská, slovní zásoba někdy ne-dostatečná...a právě proto...sledujte nástěnky a fotogalerie. Tam se snažíme, alespoň částečně, zachytit společně prožité okamžiky a činnosti. Můžete vidět obrázek ježka a okolo nalepené listí (které měly děti společně s Vámi nasbírat, neboť Vám měly říct, že to je úkol - předat informaci) a vytvářely domeček pro ježečky. Děti samy (ale pod bedlivým dohledem pedagoga) zatloukaly hřebíčky do dřevěného hranolu (dík panu Frankovi) - bodlinky od ježečka, foukaly do lístečků, učily se básničku nebo zpívaly písničky. Naučily se toho spoustu (opět formou hry a prožitkem) a upevnily zároveň sociální  dovednosti a přátelsví mezi kamarády a lásku k přírodě.

Doufáme, že si děti další týden v mateřské škole užily a budou se těšit zase na další společné pondělí.

 

© 2020 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web