Návštěva knihovny se Zajíčky

12.03.2020 12:59

Březen – Měsíc knihy

Děti ve třídě Zajíčků si tento týden vyprávějí, jak vzniká knížka, kde se vyrábí a jak s knihou zacházet. Během dopoledních činností si vyrobily svou vlastní knížku, do které si kreslily a vlepovaly obrázky.

Naučily se s knihou pracovat, vyhledávat informace, poznávat, že knihy mají různý obsah, tvar i materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

Děti si ve spolupráci s rodiči donášely své oblíbené knížky z domova a svým kamarádům vyprávěly a ukazovaly, co je v knize zaujalo.

Taky jsme se vypravili společně do místní knihovny, kde se nám ochotně paní knihovnice věnovala a seznámila děti s pravidly chování v knihovně a zacházení s knihou. Děti měly čas na prohlížení knih a ty, které je zaujaly, měly možnost si je vypůjčit do MŠ. Chceme tak s knihovnou spolupracovat i nadále a dle možností si z knih číst a využívat je k seznamování okolního světa.

Toto téma zakončíme nácvikem veršů a ve spolupráci s rodinou se mohou děti zúčastnit recitační soutěže přímo v naší mateřské škole, která se uskuteční v úterý 24. března 2020 a tím oslavíme Světový den poezie.

 

skolaterlicko.cms.webnode.cz/ms-terlicko/fotky/

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web