Myšky jako zahradníčci

14.05.2023 10:49
V tomto o něco kratším týdnu jsme si spolu povídali o jarní zelenině, práci na zahrádce a o tom co zahradník na svém záhonku nerad vidí. 
Děti  mluvily o plevelu a bylo znát, že je plevel opravdu zaujal. A protože nejvíce zmiňovaly pampelišky a stále jich bylo kolem dostatek, využili jsme jich snadno k hravým činnostem. Děti si na čtvrtku kartonu nakreslily a poté vymalovaly podle své fantazie vázu. Tuto vázu si s sebou vzaly ven a připravenými otvory provlékaly stonky pampelišek. Vytvořily si tak vázičku s voňavými kvítky. Činností si procvičily jemnou motoriku, trpělivost, vnímání rozdílů mezi otvory, počítání, radost ze svého výtvoru, komunikaci s kamarády a učitelkou, ale i vyslovování přání. 
Naučily se novou písničku Zelenina utíká a každé ráno se rozhýbaly svižnějším cvičením.
Jiný den si technikou zapouštění barev do mokrého podkladu vytvářely květinové zahrádky.
Hezké počasí jsme spolu s dětmi denně využívali k pobytu venku, radosti ze společně aktivně tráveného času a pohybu.
 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web