Mladí chemici z Těrlicka

04.04.2022 18:45

I v tomto školním roce se podařilo dvěma žákyním 9.A uspět v celostátní chemické soutěži HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR. Je to Nicol Návratová a Kristina Svobodová.

Díky svým znalostem a schopnostem zvítězily nejen ve školním a regionálním kole, ale nakonec se probojovaly mezi 30 nejlepších žáků základních škol v krajském kole. Co všechno umí i v laboratoři předvedly v praktické části 25. března 2022 na Střední průmyslové škole chemické v Ostravě a pronikly do světa chemického průmyslu na exkurzi v závodě BorsodChem. 

Na slavnostním vyhlášení výsledků krajského kola této soutěže 30.března 2022 v Ostravě – Vítkovicích byly oceněny řadou dárků, z nichž největší radost jim udělalo kovové brčko a také následná prohlídka interaktivních expozic ve Světě techniky.

Holky moje chemické, hodně úspěchů i na střední škole Vám přeje učitelka chemie M. Novosadová.

fotogalerie zde

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web