Místo, kde se nezapomíná

24.03.2022 14:17

V dnešní nelehké době, kdy v Evropě začala válka na Ukrajině, je jistě na místě si připomenout, jaké zlo s sebou války přinášejí

Proto jsme se s našimi deváťáky vydali 23.března 2022 navštívit bývalý koncentrační tábor Auschwitz – Birkenau nacházející se v polské Osvětimi. Nebylo lehké si představit, jaké hrůzy čekaly na statisíce nevinných lidí, kteří za 2. světové války přijeli do těchto „pracovních“ táborů. 

Otřesné podmínky, hlad, 12 hodin dřiny a nelidské zacházení jim přineslo smrt. Po tomto zážitku jsme se autobusem přemístili do druhého největšího města v Polsku – Krakova. A bylo se na co dívat! Královský hrad Wawel s legendárním drakem, Krakovský rynek s tržnicí a radniční věží, spousta kostelů a historických ulic, řeka Wisla. Děkujeme průvodci CK Vesna tours, který nám vše ukázal. 

A chcete vědět, jaké jsme měli počasí? 22°C a slunečno.

Fotogalerie: Místo, kde se nezapomíná

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web