Mikuláš na horách

12.12.2019 21:13

Žáci 1. B společně se svými parťáky ze 7. A  vyrazili 5. prosince 2019 za krásného počasí z Vyšních Lhot na vrchol Malé Prašivé. Starší děti připravily Mikulášský kvíz, který pak společně cestou na vrchol úspěšně řešili. Když žáci dorazili do cíle a  vydechli si, posilněni napečenými perníčky, všimli si, že se k nim blíží tři postavy. Byl to Mikuláš s andělem a čertem. Zajímá Vás, kde se tam vzali? To si tři žáci sedmé třídy s paní učitelkou třídní pospíšili do kopce, aby se mohli převléct do kostýmů a připravit dětem skvělé překvapení. Prvňáčci zarecitovali básničku, a protože byli všichni hodní a šikovní, čert odešel s prázdnou. Zato děti dostaly od andílka sladkou odměnu. 

Děti se poté přesunuly  do chaty na Prašivé, aby se zahřály dobrým čajem a výbornou písmenkovou polévkou. Naši nejmenší se podělili o  dojmy z mikulášského překvapení, nasbírali síly, zazpívali  si vánoční písničky a vydali se na zpáteční cestu do Komorní Lhotky.

fotogalerie

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web