Mikinový den na II.stupni - 25. únor

28.02.2022 13:48

Jsme tým CO2 ligy ze třídy 7.A, který se po celý rok zabývá programem o ochraně klimatu. Cíl naší mise je jasný: omezit emise oxidu uhličitého a zachránit civilizaci. 

Naši spolužáci z 2.stupně nám moc pomohli. 25.února přišli teple oblečeni v mikinách, my jsme mohli vypnout topení ve škole a snížili tak spotřebu paliva – v našem případě zemního plynu. Při jeho spalování totiž vzniká spousta oxidu uhličitého, který může způsobovat třeba nebezpečné oteplování planety. Vypočítali jsme naši uhlíkovou stopu pro tento den a o kolik jsme ji snížili, když jsme neprodukovali CO2. 

Taky jsme v průběhu dne navštívili třídy, kde jsme změřili aktuální stav oxidu uhličitého před vyučováním a v jeho průběhu.

A jak to dopadlo? Sami jsme byli překvapeni, že množství CO2 se ve třídách zvýšilo čtyřnásobně, někde i šestinásobně. Znamená to, že při takovém množství tohoto plynu se můžeme cítit ospale a unaveně a může nás začít bolet hlava. 

Naše rada tedy zní: často větrat, hlavně o přestávkách!!!

Moc děkujeme, že nám pomáháte i naší planetě. 

 Mikinový den - plakát (ke stažení) 

Tým CO2 ligy

Fotogalerie: Mikinový den na II.stupni - 25. únor

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web