Mami, tati, už umím číst!

01.12.2011 20:14

 

Tuto větu plnou štěstí a opojení nad vlastním úspěchem slyšeli nejedni rodiče. Myslím, že i rodiče I. B třídy v tomto čase nebyli  výjimkou. Třída I. B, pod vedením paní učitelky Mgr. Svatavy Čechové, pojala výuku čtení motivačně. Již na začátku, kdy v rukou žáčci drželi „Živou abecedu“, uslyšeli,

že ti nejlepší, nejpilnější čtenáři za odměnu dostanou „opravdovou“ první knihu – „Slabikář“.

Páni rodičové, to není vůbec jednoduché naučit se písmena, slabiky, slova, tvorbu jednoduchých vět. Každé písmenko hned čtyřikrát! Velké tiskací, malé tiskací, velké psací, malé psací a to nemluvím o tom, že se musí při psaní písmenka napojit! To mi dalo zabrat! Ale jako správný, pilný prvňáček se nevzdám!

A nyní?  Již má celá I. B v rukou slabikář. Za jejich pílí, prací je skryta nejen velká snaha žáků, rodičů, ale především obětavá, trpělivá práce paní učitelky. Za což jí děkujeme a přejeme spousty dalších malých čtenářů.

Mgr. Wawroszová D.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web