LVVZ v Jeseníkách – lokalita Praděd (chata Kurzovní)

23.03.2017 19:21

Ve dnech 26. 2. - 3. 3. 2017 se žáci 5. - 8. tříd ZŠ a MŠ Těrlicko zúčastnili lyžařského kurzu v Hrubém Jeseníku a jen několik desítek metrů pod jeho nejvyšším vrcholem strávili 6 nezapomenutelných dní. Počasí přálo od prvního dne, sněhu bylo dostatek a dokonce i sluníčko nás občas zahřívalo svými paprsky. Hned v pondělí jsme od brzkých ranních hodin využili příhodné předpovědi počasí a za svitu hvězd jsme se s několika dobrovolníky vydali přivítat východ slunce na nejvyšším vrcholu Jeseníků - Pradědu ve výšce 1491 m n. m. Kromě výuky na sjezdových a běžeckých lyžích žáci zvládli i túru na běžkách na chatu Švýcárna. V odpoledních hodinách měli možnost relaxovat a načerpat nové síly ve wellness centru. K dispozici měli také posilovnu, hernu stolního tenisu, klubovnu, které byly dětmi hojně využívány. Své síly tak mohly porovnat nejen při závodech ve slalomu a na běžkách, ale také během turnaje ve stolním tenisu a piškvorkách. Na závěr patří velké díky SRPD, které opět jako už tradičně každým rokem zajistilo medaile a sladké odměny pro naše žáčky a dále Obci Těrlicko, která se finančně podílela na autobusové dopravě. Budeme se těšit opět za rok a kromě budoucích sedmáků rádi přizveme i další šikovné a hodné děti, tak jako byli letos např. naši páťáčci!  

fotogalerie

 


 

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web