Lednové hrátky v MŠ

25.01.2021 19:16

Během ledna se děti v každé třídě různými tvořivými aktivitami seznamovaly se životem volně žijících ptáčků v zimním období. Povídaly si, jak jim mohou samy pomáhat a starat se o ně. Vytvářely pro ptáčky krmítka a lojové koule, aby následně potichu přihlížely, jak „opeřenci“ přilétají a pochutnávají si. Poznávaly také hodnotu přátelství na základě příběhů z ptačí říše.

Díky sněhové nadílce mohly děti opět (alespoň chvíli) radostně sjíždět z kopečka na školní zahradě, vyšlapávat cestičky ve sněhu, potravinářským barvivem do sněhu kreslit nebo stavět sněhuláky. Hodně také experimentovaly: dělaly pokusy s vodou a ledem, pozorovaly poletující vločky a pomocí lupy sledovaly jejich originalitu a pomíjivost v teplých dlaních. Předškoláci se seznámili s různými zimními sporty, které předváděli nejen venku, ale i na třídách, kde kluci sehráli například hokejový zápas nebo holky závodily v rychlobruslení.

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web