Exkurze - Kozí farma Havířov

24.09.2018 00:13

Dne 17.9. se žáci 6.B zúčastnili exkurze na Kozí farmu Veselých v Havířově. Farmou nás provedla její majitelka, paní Veselá. Z jejího poutavého vyprávění jsme se dozvěděli, co obnáší péče o zvířata, čím je vhodné je krmit, jaké nemoci je můžou trápit a spoustu dalších informací a zajímavostí. Na farmě jsme mohli kromě stáda koz vidět i koně, slepice s kohoutem, housera, kachny s kachňaty, pejska, kočky a koťata a na louce i krávu. Dále jsme si také prohlédli zemědělskou techniku a někteří odvážlivci si dokonce vyzkoušeli přehazování hnoje. Na závěr jsme si mohli zakoupit voňavá mýdla z kozího mléka. Strávili jsme velmi příjemné dopoledne a uvědomili jsme si, jak náročná tato práce je a že mléko, jogurty nebo sýry nerostou v supermarketu.

fotogalerie

 

 

 

                                                                                                                                              

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web