Kozí farma Havířov 20.10.2021

21.10.2021 12:14

20.10.2021 si děti z první třídy sbalily baťůžky, nasadily holínky a vyrazily na farmářskou výpravu.

Cíl naší cesty byl na Kozí farmě v Havířově. Tato farma není běžné veřejnosti přístupná. Návštěva a prohlídka je realizováno pouze pro školní skupiny. Farmu jsme zastihli před jejím zazimováním. Naše exkurze byla předposlední v tomto roce. U vstupních vrat nás vítala velmi milá paní majitelka, která byla i naší průvodkyní. Děti mohly navštívit chlív, krmit stádo. Koza Eliška nám byla modelkou. Dozvěděli jsme se toho spousto nového o hospodářských zvířatech i práci na farmě. Obrovským zážitkem pro celou třídu bylo dojení. Někteří se ostýchali, ale to vůbec nevadilo, protože až se pro novou sezónu farma otevře, přijedeme s dětmi pozdravit koně, husy i krávu. Užijeme si den plný her a poznávání, děti svůj ostych určitě přemůžou. Krásné teplé počasí nám bylo na našem výletě příjemnou odměnou.

Zdraví farmáři z 1.A

 

 

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web