Finanční gramotnost pro 9. třídy

21.06.2019 16:38

Na naší škole je již tradicí organizovat pro 9. třídy zážitkovou deskovou hru k finanční gramotnosti pod vedením p. Josefa Pustky. Přijíždí k nám až z Nového Jičína. Žáci vytváří fiktivní rodinu a jako rodina mají možnost rozhodovat, jak naloží se svými finančními prostředky. Zahrají si nejen zajímavou deskovou hru, ale dozvídají se i mnoho užitečných rad ohledně různých typů pojištění, možností investování a s tím spojených rizik a možných zisků.

Spokojenost žáků byla více než 100%, což dokazuje i fakt, že i když byly vytvořeny menší skupinky, setkání se protáhlo až do čtyř odpoledne. Žáci si odnesli mnoho dojmů a nových pojmů, které jim usnadní výběr a možnosti v reálném životě.

                                                                                  Zapsala Mgr. Iveta Melicharová

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web