Den Řemesel v Kotulově dřevěnce

15.10.2021 15:45

Kamarádi z 1. A a z 1. B si v pátek 15. 10.2021 užili poznávání řemesel v Kotulově dřevěnce, v jedné z nejstarších roubených staveb na Těšínsku. Děti si prohlédly umění šikovných řemeslníků, hádaly a bádaly nad tím, co právě vidí, co poznávají. Prohlédly si práci košíkářky, bedlivě naslouchaly lékárnici – kořenářce. Pan švec ukázal dětem práci s kůží i boty z dřívější doby, pan učitel od císař pána, povykládal dětem o buňkách i tvorbě medu. V Kotulové dřevěnce toho bylo k zhlédnutí spoustu. Program to byl pro naše prvňáčky velmi nápaditý. A možná, až děti přijdou domů, nachystají svým rodičům nějaký léčivý přírodní zázrak.

 

S dětmi si to užily a všechny zdraví, paní učitelka Šárka a Veronika

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web