Co dělají ptáčci v zimě?

23.01.2023 13:17
Minulý týden si předškoláci povídali o tom ,,Co dělají ptáci v zimě?" 
 
Děti si společně namalovaly strom temperami, pozadí tahem pastelem plochou stranou. Skládáním papíru vytvořily vrány a určovaly pravou, levou stranu a to byl také směr, kam přehnou papír. Jedním z fajn dnů a úkolů s tím spojeným bylo: určování letu ptáka, tím děti opět procvičovaly pravolevou orientaci pomocí šipek. K tomu jsme využívali tabuli a šablony ptáka, kterého jedno z dětí vymalovalo. Děti určovaly směr nahoru, dolů, doprava, doleva, před, za.. Skládaly papír na polovinu, určovaly tvar a počet obdélníků a porovnávaly rozdíl mezi způsobem přeložení papíru u kamarádů. Také pracují s digitální včelkou, kterou naprogramují v určitém směru, aby dojeli k cíli a to bylo tentokrát písmenko, kterým začínají známí ptáčci např. K.
 
Tak teď máte trochu představu, co všechno za těch 5 dní zvládnou....a to samozřejmě denně cvičí, zpívají, nachystají si samy chleba s pomazánkou, připraví pelíšek, povídají si a samozřejmě si i hrají a pak po sobě uklidí!

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web