Barevný týden 10.-14.3.

21.03.2014 17:38

Ve dnech 10.–14.3. 2014 proběhl na naší škole „Barevný týden“. Žáci měli za úkol obléci se každý den podle předem zadané barvy. Výběr barev byl následující:

 

  • pondělí - žlutá
  • úterý - červená
  • středa - hnědá
  • čtvrtek - zelená
  • pátek - modrá

 

Každá třída mohla dosáhnout jednoho bodu, pokud všichni žáci měli v daný den oblečení podle určené barvy. Předešlý týden také proběhlo losování barev, podle kterých si žáci vyzdobili třídy. Za vyzdobení třídy mohly děti obdržet od každého ze sedmi členů poroty až 10 bodů.

Barevný týden žáky nejen velmi zaujal, ale i sjednotil a pobídl ke společné tvorbě. Letošní hodnocení bylo upraveno tak, aby si žáci vzájemně pomáhali a spolupracovali. Pokud někdo neměl oblečení v barvě dne, měl možnost si něco půjčit od ostatních dětí ve třídě.

Po celý týden byli žáci veselejší a vždy se těšili, kolik bodů dostanou. Celkový dojem z této originální celotýdenní soutěže je pozitivní a týden je hodnocen jako velmi vydařená školní akce.

Výtvory žáků a nápady na výzdobu tříd byly opravdu neotřelé a mnohdy všechny členy poroty mile překvapily. Ať už se třída přeměnila na kouzelný les, modré jezírko či místnost plnou medvídků, všichni žáci se aktivně zapojili a za svou snahu si kromě sladkého dortu vybojovali úctyhodné umístění:

 

První stupeň:                                                     Druhý stupeň:

 

1. místo: I.B – 75 bodů                                       1. místo: VI.A – 69 bodů

2. místo: IV.A – 68 bodů                                    2. místo: VI.B – 66 bodů

3. místo: V.B – 66 bodů                                      3. místo: IX.A – 65 bodů

                                                                                 

                                                                                                                      Korytářová Patricie

 

fotogalerie

 

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web