AKTUÁLNĚ: ZŘIZUJEME ŠKOLNÍ KLUB!

07.09.2022 13:42

Z důvodu velkého počtu prvňáčků, kteří měli rovněž enormní zájem o školní družinu (ŠD), došlo letos k situaci, kdy nemůžeme přijmout všechny žáky třetích ročníků. ŠD má kapacitu 90 dětí, kterou nemůžeme překročit!! Prioritně je ŠD určená pro 1. a 2. ročník. Z těchto tříd jsme všechny děti přijali. Žáky 3. ročníku můžeme přijmout pouze do celkového počtu dětí 90. Kapacitu školní družiny překročit opravdu nemůžeme! Celkový počet přihlášených prvňáčků jsme se dozvěděli až na začátku září 2022, protože na schůzce s rodiči našich nejmladších dětí, na konci škol. roku 2021/22, se do ŠD ještě nepřihlásili všichni. Rovněž nemůžeme vyloučit děti maminek v domácnosti nebo na rodičovské dovolené, protože tento postup by byl z právního hlediska diskriminační. Třeťáci, kteří se do počtu 90 nevešli, tento týden ve ŠD "dochodí". Příští týden pro ně bude zřízen školní klub, který bude fungovat od konce vyučování do 15 hod.  Na tomto řešení jsme se během úterního odpoledne domluvili se zřizovatelem, kterému tímto moc děkuji za rychlou reakci. 

Snažíme se dělat maximum pro děti i rodiče, ale nemůžeme obcházet právní předpisy, které pro naší školu platí.

 

Děkuji za pochopení

Mgr. Jiří Jekl

ředitel ZŠ a MŠ Těrlicko

 

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web