Akce měsíce dubna

16.05.2012 12:58

Velikonoční setkání 1.dubna

V neděli 1.dubna proběhlo již tradiční Velikonoční setkání občanů okolních vesnic.Děti naší školy vystoupily se svým programem v kulturní domě Hradišti.Tato akce je pořádána ve spolupráci p.Kotajného-jednatele firmy KOMA,obcí Těrlicko a naší školou.Opět zde bylo hodně lidí z Hradiště,Třanovic,Koňakova a okolí.

Beseda s hasiči  3.dubna

Jako každý rok i letos se uskutečnila ve škole beseda s hasiči.Velké hasičské auto si mohly děti obhlídnout zblízka.

Den Země

V pondělí 24.dubna jsme si připomněli ,jak se máme chovat k přírodě,abychom ji pomohli a neničili ji.

V  projektu s názvem „ Přivítejme jaro v čistém  „  děti  ve skupinové práci plnily úkoly týkající se ekologie a vymýšlely, jak  samy  můžou  pomoct  zkrášlení přírody.Pak ve venkovním areálu  sbíraly odpadky a uklízely napadané větvičky .Jako památku na tento den jsme zasadili tři ovocné stromky,

o které se budou starat žáci naší školy.Že jim uklízení i sázení šlo od ruky ,můžete vidět na fotkách.

Návštěva pána s vodícím psem

V pátek 27.dubna  přijel do naší školy nevidomý pán se svým cvičený psem Pedrem.Společně nám předvedli ,jak nevidomý člověk pomocí svého pomocníka může překonávat překážky každodenního života,jezdit autobusem,přecházet přes cestu,orientovat se v okolí,dokonce vozit kočárek s dítětem.Děti poznaly,že mezi námi mohou „normálně“ žít i  lidé,kteří nevidí nebo neslyší.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web