FYZSHOW S KAPALINOU - VYHRÁLI JSME, CO SE DALO!

Naši žáci (Eva Adamcová, Karel Juchelka, Martin Kral, Steven Pfeffer a Lucie Zielonková) pod vedením p. uč. Dany Juchelkové odeslali začátkem prosince do soutěže FyzShow s kapalinou video, které natáčeli v průběhu dvou týdnů na chodbách školy ale hlavně v učebně Fyziky a Chemie. Vše se točilo kolem kapalin, pana Pascala a jeho zákona. Pokusili se vysvětlit princip fungování hydraulického zařízení.

Mezi asi 40 zúčastněnými školami se náš team neztratil, naopak postoupil do finále mezi 6 nejlepších.

V pátek 18. 12. 2015 se v Ostravě tohoto finále zúčastnili a v těžké konkurenci zvítězili. Předvedeným fyzikálním divadlem, zapojením diváků do hry s kapalinami získali nejen Cenu diváků ale i Hlavní cenu odborné poroty.

Hlavní cena v soutěži je poukaz na létání ve větrném tunelu v Praze - Letňanech.

Na jaře se pojedou proletět!

Gratulujeme soutěžícím a děkujeme všem, kteří jim drželi palce.

Vítězné video zde.

Video z finále zde.

Fotky z finále zde.

Republikové finále

Ve dnech 11. a 12. 9. 2015 se na stadionu Juliska v Praze pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho uskutečnilo již šesté Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Ze Základní školy a Mateřské školy Těrlicko se do soutěže jednotlivců nominovali čtyři žáci: Filip Chrobok (kategorie chlapci 2005), Adam Machala, Tomáš Blus (oba kategorie chlapci 2004), Markéta Janošová (kategorie děvčata 2004)

Během pátku a soboty na všechny závodníky čekalo deset náročných disciplín – běh na 60 m, hod medicinbalem, skok daleký, shyby na lavičce, přeskok přes švihadlo, trojskok, kliky, sedy- lehy, hod míčkem a závěrečný běh na 1000 m.

Naši žáci se mezi všemi 650 soutěžícími rozhodně neztratili.

Markéta obsadila ve své kategorii krásné 9. místo. Adam a Filip se ve svých kategoriích umístili na 18. místě. Tomáš byl 30.

Za zmínku stojí výkony v dílčích disciplínách

Markéta zvládla za dvě minuty 120 kliků a vyhrála ve své kategorii. V této disciplíně byla dokonce na 3. místě v absolutním pořadí.

Obsadila třetí místo výkonem 80 shybů. Markétě také patřilo deváté místo 85 sedů – lehů.

Na oba výkony měla opět dvě minuty.

Adam byl ve svém ročníku 5. v běhu na 60 m. Čas 3:47 v běhu na 1000 m znamenal 8. místo, byl také 9. v trojskoku. Mohl litovat, že neustál dopad ve skoku dalekém, kdy by jeho 450 cm znamenalo vítězství.

Tomášovi se nejlépe dařilo v hodu míčkem, když obsadil 15. místo.

Filip byl s výkonem 199 přeskoků přes švihadlo za dvě minuty na 14. místě

Všem našim závodníkům k jejich skvělým výsledkům velice blahopřejeme a věříme, že jejich výkony budou inspirací i pro další žáky.

© 2022 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web