Recitační soutěž

27.03.2018 12:50

První jarní měsíc, březen, přivítali žáci naší školy básněmi o slunci, květinkách či zvířátkách.

Básně děti vybíraly za pomoci rodičů nebo paní učitelek. Několik týdnů se na přednes pečlivě připravovaly, termín soutěže musel být oddálen z důvodu vysoké nemocnosti dětí.

Ve čtvrtek 1. března, zasedla porota složená z pedagogů a zaměstnanců školy, aby přednes dětí zhodnotila bodovou škálou od 1-5 bodů, kdy pětka tentokráte znamenala opačné skóre než v žákovské knížce.

Žáci předstoupili se svou recitací velice zodpovědně a sebevědomě, někteří mladší žáci dokonce předčili své kolegy z pátého a čtvrtého ročníku, kdy porota toto musela zohlednit a odepřít kategorii starších žáků první místo, které by nebylo zasloužené.

Každý recitátor si ze soutěže odnesl drobnou sladkost, výherci si vybírali odměny z krásných cen, které byly zakoupeny za finanční podpory SRPD při škole v Hradišti.

Absolutní vítězka letošního ročníku recitační soutěže, Martinka Kudelová, postupila do městského kola přehlídky dětské recitace v Havířově, které se konalo 24. března. Martinka nás reprezentovala velice statečně a zodpovědně. Vystoupila s básní ,,Ptám se, ptám se, pampeliško" od Zdeňka Kriebela. Soutěž ovládli chlapci, kteří obsadili stupně vítězů, Martince patří veliká pochvala za účast v soutěži a odvahu.

Všem žákům děkujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Umístění ve třídním kole:

Kategorie mladších žáků (1.-3. ročník)

1. místo: Martina Kudelová, Nina Pelcová

2. místo: Dominik Bałuk

3. místo: Leona Čmielová

Kategorie starších žáků (4.-5. ročník)

2. místo: Jana Lacioková

3. místo: Amélie Muchová

© 2021 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web