Projektový den k uctění památky Karla Gotta

23.10.2019 10:40

Ve čtvrtek 10.10. proběhl ve škole v Těrlicku Hradišti projektový den na téma ,,Karel Gott“, v rámci vyjádření pocty tomuto hudebnímu velikánovi.

Pedagogický sbor si pro děti připravil různá stanoviště, která souvisela se zpěvákovým životem a jeho dílem. Žáci se tak mohli například seznámit se zpěvákovou původní profesí elektrikáře, kdy si na vlastní kůži vyzkoušeli zapojit elektrický obvod. Klidné nezůstaly ani chuťové pohárky, kdy žáci za pomoci paní vychovatelky upekly muffiny, podle oblíbeného Karlova receptu na citrónovou bábovku s mákem. Děti dále dostaly možnost ukázat i své výtvarné umění a vytvořili tak krásné obrázky vily Na Bertramce či včelky Máji, které si koneckonců můžete při návštěvě školy v Hradišti prohlédnout. Zbytek stanovišť už byl zaměřen zejména na zpěvákovu kariéru a životopis. Úkolem bylo poskládat dohromady názvy zpěvákových písní a podle životopisu doplnit na časovou osu významné události z života Karla Gotta. Nakonec jsme si společně i jeho největší hity zazpívali.

Za zmínku určitě stojí připravenost žáků, kdy si někteří z nich připravili dobrovolně projekty či obrázky a fotografie, které poté před všemi odprezentovali.

Milým překvapením překvapením pro nás učitele bylo zjištění, kolik toho žáci vědí o životě a tvorbě zpěváka.

 

© 2020 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web