Pohádkový zápis do 1. třídy

07.04.2017 13:58

Ve čtvrtek 6. 4. 2017 proběhl na ZŠ v Hradišti zápis předškolních dětí. Paní učitelky se proměnily v královnu Elsu a v Červenou Karkulku a i některé děti se převtělily do pohádkových postaviček: Olafa, Sněhurky, pirátky, žabičky a kočičky. To aby se budoucím školákům plnily lépe úkoly.

A co děti, které přišly na zápis, čekalo? Nejdříve se samy představily a řekly pohádkovým paní učitelkám další informace o sobě (věk, adresu,…), přednesly básničku či zazpívaly písničku, ukázaly, jestli se orientují v prostoru, zda poznají písmenka a dokáží z nich poskládat své jméno nebo i jiné slovo. Stavěly hrad z kostek pro Sněhurku, z perníkové chaloupky vytahovaly pro žabičku tvary různých barev, princezně navlékali a počítaly rozsypané korálky a na závěr nakreslily maminku jako princeznu (královnu) nebo tatínka jako prince (pana krále). Zájemci si také mohli vyzkoušet práci na interaktivní tabuli a prohlédnout prostory školy.

Za své výkony, přednesené básničky a odvahu dostalo každé dítě odměnu v podobě perníkové medaile a keramického stojánku na tužky, který vyráběli žáci s paní vychovatelkou v družině. Na památku si s sebou také odnesly kartičku s razítky za každý splněný úkol.

Na naše nové prvňáčky se budeme těšit v září!  

© 2021 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web