Exkurze v pekárně Semag

03.06.2019 11:12

Ve čtvrtek  16. 5. jsme jeli do pekárny Semag. 

Vřele nás uvítala paní provozní. Ta nám řekla, že tam byl také pan prezident Miloš zeman. Paní provozní nás  zavedla do své kanceláře, kde jsme se převlékli a řekla nám, jak se máme chovat. Potom nás zavedla na provozní linku. Dále nám ukázala jak se míchá těsto. Pak jsme si mohli vyrobit z těsta to, co jsme jen chtěli. Když jsme si dodělali výrobky, ukázala nám kynárnu. Je to takový kontejner, kde kyne těsto, než jde do pece. Paní provozní všem ukázala pece, chladírny, hlavní sklad, čtyři sila. Také jsme viděli baličku a stroj na rohlíky. Dále ještě ukládač na rohlíky a ještě jsme si mohli ochutnat čerstvé rohlíky. Vynikající byly rohlíčky plněné pudinkem a polévané čokoládou. To byl konec exkurze. 

Druhý den nám paní učitelka Pavla přivezla, naše upečené výrobky. Vše jsme si spravedlivě rozdělili a doma snědli. Byla to moc zajímavá exkurze.

                                                                                                          autor: Daniel Bystroň 3. třída

 

© 2021 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web