Dýňobraní a drakiáda

31.10.2018 14:05

Po dlouhém období krásných podzimních dnů nastal dětmi vytoužený den drakiády a dýňobraní, pátek 19. 10. 2018. Již od ranních hodin krajinu zahalila hustá mlha. Děti, které se delší dobu připravovaly na tento den sháněním draků, toužebně očekávaly, že se mlha rozplyne. I přes nepřízeň počasí se na školním hřišti sešli rodiče s dětmi, pro něž byly připraveny soutěžní disciplíny. Tentokrát jsme obdivovali různé druhy, tvary a chutě dýní, neboť do soutěžení byli zapojeni i rodiče, kteří připravili různé dýňové pochutiny. Jelikož bylo bezvětří, draci nevzlétli. Bylo to pro děti určité zklamání, které zahnaly plněním úkolů, např. tvoření zápichu dýně z keramiky, sestřelení dýně katapultem, slalom s dýní, kutálení dýně, dekorování plátna dýňovými razítky atd. …

Děkujeme rodičům, kteří asistovali při plnění soutěží, za pomoc při pohoštění a přípravě punče, úklidu po skončení akce a také za darování odměn pro děti, které obdrželi po absolvování soutěžních stanovišť a v neposlední řadě za přípravu výborných dýňových specialit. Rovněž děkujeme všem zaměstnancům ZŠ a MŠ, kteří se aktivně zúčastnili přípravy akce.

© 2020 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web