Den pro maminky

28.05.2017 09:20

V pátek 19. 5. 2017 se v základní škole Těrlicko-Hradiště sešly maminky žáků, několik babiček a také jeden tatínek, aby se podívali, co si pro ně děti připravily ke Dni matek (a ke Dni pro rodinu).

Nejdříve se příbuzní i děti měli možnost podívat na prezentaci fotek, které byly řazeny chronologicky od září až po květen. Tento úvod byl velmi dojemný a některé maminky měly i slzy v očích.

Pak už začali žáci předvádět, co si pod vedením paní učitelek a paní vychovatelky z družiny připravily: zarecitovali básně, pokusili se ztvárnit pravěký rituál, zahráli pověst Dívčí válka i dvě pohádky, z nichž jednu si vymysleli sami prvňáčci, a dali svým maminkám či babičkám drobné dárečky jako poděkování za jejich péči a lásku.

V závěru celé akce měli rodiče, učitelky i děti možnost ochutnat pohoštění, které děti připravily s paní družinářkou – moc se jim povedlo. Akce se vydařila a věříme, že maminkám i ostatním příbuzným udělala opravdovou radost.

© 2021 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web