100. výročí republiky

06.11.2018 18:01

Před podzimními prázdninami jsme si s žáky připomněli 100. narozeniny naší republiky.

Ve čtvrtek 25. října jsme navštívili tématickou výstavu v Havířově ve výstavní síni Muzea Těšínska. Žáci si vyslechli povídání o první světové válce, o vzniku republiky a důležitých osobnostech, které se na vzniku podíleli. Zhlédli vystavené fotografie, předměty, uniformy, zbraně, první měnu, státní znaky, modely civilního oblečení apod.

Následující projektový den jsme pojali tvořivě a činnostně. Žáci rozděleni do několika skupin plnili připravené úkoly týkající se naší vlasti.

Pekly se Masarykovy knoflíky, tvořily se módní návrhy oblečení první republiky, dále děti doplňovaly slepou mapu republiky, chybějící slova hymny dle poslechu, skládali obrázky nejznámějších míst naší vlasti, poznávaly významné osobnosti a vybarvovaly vlajku pomocí víček z pet lahví.

Děkujeme rodičům, kteří žákům propůjčili předměty, výstřižky k tématu.

Odměnou pro každého žáka byl dáreček s obrázkem koně, jelikož T.G.Masaryk tvrdil, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu.

© 2020 Všechna práva vyhrazena.

Přístupný web